Adana’da 1+1 daireler büyük ilgi görüyor!

Adana’da 1+1 daireler büyük ilgi görüyor!

Sektörden Haberler Sinem Öztürk 06.11.2012
Adana'da konut sektöründe '1+1' olarak tabir edilen yapılara ilgi atarken, sektörün öncü firmaları tarafından yıldızlı otel konforuna dönüştürülen söz konusu konutlar da cazibesini arttırıyor
 

Bu ilginin temelinde ise geleneksel aile yapısından çekirdek aileye geçişin yattığı kaydedildi.
 
Sektördeki değişim rüzgarı, çoğunlukla çok odalı ve geniş balkonlu konut alışkanlığı ile öne çıkan Adana'da da kendini hissettiriyor. Kent genelinde farklı noktalarda inşa edilen yeni nesil yapılar, sektördeki rekabeti de ortaya koyuyor. 
Erciyes İnşaat, geleneksel aile yapısından 'çekirdek aileye geçiş ile birlikte rağbet gören '1+1 'lik konutların da öncülüğünü yapıyor. Bu konutlara talebin artmasıyla yıldızlı otel konforunda kurduğu sitelere 1+1'leri de dahil eden Erciyes İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Beluk, çoğunlukla çok odalı ve geniş balkonlu konut alışkanlığı ile bilinen Adana'da, modern projelerle 1+1'i sevdirdiklerini anlattı. 
 
Ferhat Beluk, firma olarak her yıl ortalama yüzde 40 büyüdüklerini belirterek, "Türkiye'de ekonominin iyi gitmesi, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörüne doping etkisi yapıyor." dedi.  
 
Beluk, "Büyüme hızının bu şekilde devam etmesi halinde yaşanacak olası bir ekonomik krize rağmen yine de üretimde bir duraklama sürecine gireceğimizi düşünmüyorum. Zaten biz, kriz zamanlarında daha fazla büyüyen bir eğilim gösteriyoruz. 
 
Maddi anlamda bir takım kayıp ve zararlarımız oluyor, ancak büyüme de daha fazla yol alıyoruz" dedi. 
 
Egemen Gazetesi

adana konut sektörü 1+1 daireler Ferhat Beluk Erciyes İnşaat