Moment Beştepe / Moment Yapı A.Ş.

Moment Yapı A.Ş. firmasının Moment Beştepe projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
moment beştepe projesi

Moment Beştepe’de ofisler hazır teslim edilecek!

Ofis Uğurcan Tokay 26.11.2015
Moment Yapı'nın yeni ofis projesi Moment Beştepe, 80 milyon dolarlık yatırım değerine sahip olacak.
Moment Yapı, Ankara Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısında Moment beştepe projesini hayata geçiriyor. 80 milyon dolarlık yatırım değerine sahip olan projede metrekare fiyatları 7 bin lira ile 10 bin lira arasında değişiyor.

Natamam değil tastamam teslim

10 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Moment Beştepe projesi, diğer ofis yatırımları gibi natamam şekilde değil kullanıma hazır durumda teslim edilecek. Bu da, yatırımcıları önemli bir masraftan kurtarmış olacak.

85 metre yüksekliğe sahip olacak

600'e yakın araç kapasitesine sahip otoparkıyla dikkat çeken Moment Beştepe projesinde yükseklik 85 metre olarak belirlendi. 212 ofisin yer aldığı tek blokta satışa başlayan Moment Beştepe'nin tamamı 330 ofis ve 22 ticari birimden meydana gelmekte.

Yüzde 30 prim yapacak

Lansman öncesi yüzde 10 rezervasyon alınan projede inşaat Eylül 2015'te başladı ve Aralık 2017'de tamamlanacak. Yüzde 25-30 oranında prim yapması öngörülen projenin bitiş tarihinde ortalama metrekare fiyatının 10-11 bin lira seviyesinde olması bekleniyor.

Merkezi noktalara yakın

Gökhan Aksoy Mimarlık tarafından tasarlanan proje Kızılay'a 7,4 kilometre, Eskişehir yoluna 2 kilometre, Esenboğa Havalimanı'na 30 kilometre mesafede yükseliyor. İçerisinde uyku odası, yoga odası ve mola sokağı bulunacak projede toplantı odaları, ortak alanlar kapsamında olacak. Projede ofisler 83 metrekare ile 198 metrekare arasında farklılık gösteriyor.

Ankara dışından talep var

Ticari alanların kiralama yöntemiyle işletileceği Moment Beştepe'de işletme ve aidatlar konusunda çalışmalar sürüyor. Projenin yakınında Atatürk Orman Çiftliği de bulunmakta. Önemli projede yüzde 10-15'lik bölümün Ankara dışındaki yatırımcılara satılması bekleniyor.

İstanbul'da olsaydı metrekaresi 25 bin lira olurdu

Moment Yapı İstanbul, İzmir ve Gaziantep gibi şehirlerde de yatırım yapmayı hedefliyor. Projede metrekare rakamlarının 7-10 bin lira arasında değiştiğini söyleyen Moment Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar, Moment Beştepe'nin yükseldiği alanın, Beştepe'deki son arsa olduğunu söyledi. Servotel İstanbul Kurucu Ortağı Ayla Heyfegil ise, Moment Beştepe'nin İstanbul'daki Büyükdere Caddesi gibi bir bölgede yükseldiğini söyledi. Heyfegil, projenin İstanbul'da olması durumunda metrekare rakamlarının 25 bin lira seviyesinde olacağını belirtti. Öte yandan Ankara ve İstanbul'da satışların net ve brüte göre farklılık gösterdiğini söyleyen Heyfegil, Moment Beştepe için uzun süreli araştırma yaptıklarını açıkladı.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

moment beştepe moment beştepe projesi cumhurbaşkanlığı külliyesi