Karat 34 / Doğa Şehircilik - Baş Yapı

Doğa Şehircilik - Baş Yapı firmasının Karat 34 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
karat 34

Yenibosna’nın yenisi Karat 34 görücüye çıkıyor

Konut Projeleri Emine Pile 15.04.2016
İstanbul Yakası’nın ulaşım ve yatırım açısından en kritik lokasyonlarından Yenibosna’da hayata geçirilen Karat 34 projesi basına tanıtıldı.
Emlak Konut'un İstanbul Bahçelievler Yenibosna Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım işi kapsamında inşa edilen Karat 34 projesinin detayları bugün açıklandı. Emlak Konut'un arsası için 3 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen ihalenin ikinci oturumunda en yüksek teklifi sunan Baş Yapı ile Doğa Şehircilik ortaklığı 470 konutluk projeye başlıyor. 440 milyon liralık teklif ile arsanın sahibi olan ortaklık, dev arsa üzerine inşa edilecek yeni proje ile bölgenin değerine değer katacak. 

35 bin metrekarelik yüzölçümüne sahip arsada hayata geçirilecek olan Karat 34, 1+0'dan 3+1'e kadar farklı seçeneklerde dairelerden oluşacak. Ulaşım akslarının kesiştiği noktada konumlandırılan proje Atatürk Havalimanı'na, Kuyumcukent'e metro, metrobüs duraklarına, Basın Ekspres Yolu'na çok yakın mesafede yer alıyor. E-5'e cephesi bulunan Karat 34'te teslimler ise Ağustos 2018'de başlıyor. 

"BÖLGEYİ 2. LEVENT AKSI OLARAK ADLANDIRABİLİRİZ"

Doğa Şehircilik Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Ayvacı ev sahipliğinde, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum'un katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında tüm merak edilenler aktarıldı. 

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2015 yılında 1.3 milyon liralık konut satışı gerçekleştirildiğini belirtti. Bunun konut sektöründeki canlılığı gösterdiğini ve ekonomiye, istihdama büyük katkı sağladığını ifade etti. Kentsel dönüşümle ilgili açıklamalar da yapan Kurum, dönüşümün bundan sonra tek elden yürütülmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. "Bu süreç ülkemiz açısından çok önemli. Ne yaptığımızı bilerek dönüştürmemiz gerekiyor" dedi.

Karat 34 projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Murat Kurum, projenin ulaşım konusunda çok avantajlı olduğunu, bölgenin 2. Levent aksı olarak adlandırılabileceğini ifade etti. "Projeyi hayata geçirecek olan ortaklık projenin üzerine titriyor" açıklamasında bulundu. 

karat 34 yenibosna karat 34 emlak konut projesi yenibosna ilyas ayvacı murat kurum