emay inşaat yalova kentplus

Yalova KentPlus’a Kuveytli ortak!

Konut Projeleri 15.02.2018 15:09

Emay İnşaat ve Tangible Middle East Investments, Yalova KentPlus için güçlerini birleştirdi.

Kuveytli yatırım grubuyla, Emay'ın TOKİ iştiraki EPP güvencesiyle gerçekleştirdiği Yalova KentPlus projesindeki 3 otelden 1'i ve 214 residence için 82 milyon dolarlık ortaklık anlaşması imzalandı.

Emay İnşaat ve Kuveytli Tangible, Yalova KentPlus için güçlerini birleştirdi. 82 milyon dolarlık iş birliği çerçevesinde bir otel ve 214 rezidans yapılacak...

Yenileri gelecek

Denize sıfır, 163 blokta toplam 1001 dairenin konumlandığı, konut, AVM ve sağlık merkezi olan projede, 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak. Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, Yalova'da 383.500 metrekare alanda inşa ettikleri karma projenin yeni ortaklık yapısıyla daha da değerlendiğini söyledi. Osman Gazi Köprüsü'nün isminin duyulmasından açılışına kadar olan zaman diliminde, Yalova'daki gayrimenkullerin fiyatlarının hızla yükseldiğine dikkat çeken Çağlar, “Şehre önümüzdeki 5 yılda sanayi yatırımları gelecek ve kent yeni bir kimliğe bürünecek. Yalova, İstanbul'un iklimi ve yaşam koşulları ile yeni bir semti gibi olacak” dedi.

Tangible Middle East Investments ayrıca, Körfez ülkelerinde yapacağı yatırımlarda Emay İnşaat'la işbirliği yapma konusunda stratejik işbirliği anlaşması da imzaladı. Böylece inşaat, sağlık, eğitim, otelcilik, altyapı, teknoloji ve enerji sektöründe işbirlikleri değerlendirilecek.  Anlaşmayı (soldan sağa) Emay'ın Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, Tangible Middle East Investments Direktörü Bader Alhussinan ile Emay Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören birlikte duyurdu.