TURYAP'TAN İLK KONUT PROJESİ

TURYAP'TAN İLK KONUT PROJESİ

Konut Projeleri 15.10.2011 14:03

Turyap tarafından Ankara Büyükşehir Beledeyesi'nin toplu konut projelerini yürütmek üzere kurduğu PORTAŞ'ın arsası üzerinde hayata geçirilen Golfkent projesi Ankara Ballıkuyucu'da yer alıyor.

GOLFKENT, Eskişehir Yolu'nun 32. km'sinde konumlanıyor.

Projenin müteahhitliğini, gayrimenkul pazarlama konusunda 400'e yakın ofisiyle ilk sırada yer alan TURYAP üstleniyor.

TURYAP'ın konut üretimi ligine girdiği proje Başkent Ankara'nın Ballıkuyumcu bölgesinde yer alıyor. Ballıkuyumcu'da vadi niteliği taşıyan alanlarının golfe uygunluğu GOLFKENT projesinin temelini oluşturuyor. Üç etapta tamamlanması planlanan proje Ankara'ya 2640 adet konut kazandıracak.

1 milyon 260 bin m2 arazi üzerinde projelendirilen GOLFKENT, golf konseptiyle bütünleşen konut alanlarının yanında dereler, göller, çarşılar, okullar, sosyal ve idari ünitelerle donatılan dev bir kent niteliği taşıyor. TOKİ Turkuaz, Yaşamkent, Konutkent gibi projelerin yanında çeşitli üniversiteler ve alışveriş merkezleriyle çevrelenen GOLFKENT doğal yapıya uygun, yaya ulaşımının ağırlıkta olduğu, sosyal donatı dengesinin sağlandığı kendi kendine yeten bir şehir olarak beliriyor.

Konsepti, Ağa Han Mimarlık Ödülünü 3 defa kazanmış olan Yüksek Mimar Turgut Cansever tarafından belirlenen projenin kentsel tasarım mimarlığını Ankara Gençlik Parkı'nın mimarı olarak tanınan Öner Tokcan üstleniyor. 2009 yılında vefat eden Turgut Cansever'in, kuruluş etabında tasarlanan ilk 157 villada imzası bulunuyor. Söz konusu villalar, ilk etapta satışa sunulacak olan konutlar arasında yer alıyor. Projenin ikinci etabında apartman şeklindeki konutların yapımına başlanılacak olup, dairelerin ön satışı için rezervasyon talebi toplanıyor.

Uçsuz bucaksız halı gibi çimle kaplı ormanlık alanlarda, son derece dingin bir atmosferde oynanan golf, Golfkent'in 350 bin m2'lik yeşil alanının yarıdan fazlasına yayılarak muhteşem bir pist buluyor. Tam donanımlı kulüp binası inşaatının tamamlanarak Ankara Golfkent Kulübü için tahsis edildiği projede eğitmeni eşliğinde golf dersleri veriliyor. Dünyanın en ünlü golf sahası tasarımcılarından biri olan ve 26 ülkede 160'ın üzerinde golf sahası tasarlayan Kevin Ramsey'in Golfkent'in ilk safhasında danışmanlık yaptığı belirtiliyor.

30 bin m3 havzalı, doğal taşlarla süslenen göletler, dereler ve havuzların yanında 100 bin ağaç dikilerek çiçeklendirilen yeşil ortam, golf haricindeki sporlar için de her türlü imkanı sunuyor. Basketbol, voleybol, futbol, tenis ve squash sahaları ile Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, buhar odası, SPA'nın bulunduğu proje, çarşılar, kafeler, restoranlar, konser salonu, amfitiyatro, yazlık ve kışlık sinema gibi zengin sosyal donatılara sahip.

Anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri, sağlık ocağı, karakol ve caminin de yer alacağı Golfkent'e, güney, doğu ve batıdan olmak üzere 3 noktadan bağlantı yollarıyla kolay ulaşım imkanı sağlanıyor.

Ortak kullanım alanlarının tümünde engelsiz mimari uygulamalarıyla, yollarda, kaldırımlarda ve talep edilen dairelerde engellilere uygun çözümler mevcut.

6 km uzunluğunda “yaşam yolu” adı verilen yürüyüş parkuruyla, alan bütününde trafik değil yaya ulaşımını öne çıkaran farklı yaklaşım sergileniyor.

Merkezlere Yakınlık

Çankaya Üniversitesi 3 km

Köprülü Kavşak 8 km

Başkent Üniversitesi 11 km

Konutkent 12 km

Çayyolu 14 km

Bilkent 16 km

ODTÜ 20 km

Toplam alan 1.260 bin m2

Konut adedi 2640 adet

Konut alanı 446.000 m2

Yeşil alan 350.000 m2

Golf alanı 167.000 m2

Eğitim alanı 45.000 m2

Kapalı spor alanı 8.000 m2

İdari-ticari alan 80.000 m2

Golfkent İletişim Bilgileri

Web adresi:  www.ankaragolfkent.com 

Telefon : 0212 380 13 33

Fax : 0212 380 22 90