Sur Yapı

Sur Yapı, Çelikel Fabrikası’nın yerine konut inşa edecek

Konut Projeleri 15.04.2017 17:10

Sur Yapı'nın Anadolu Yakası'ndan Çelikel Konut Projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecini tamamlandı.

Gayrimenkul sektörü için birçok projeye imzalar atan Sur Yapı, Sancaktepe'de 232 adet konuttan oluşan projeye start verecek. Son dönemlerde hayata geçirdiği markalı konut projeleri ile sektöre dinamizm getiren firma, Sancaktepe Çelikel Konut Projesi'nde ayrıca ticari ünitelere de yer verecek. Projede konutların yanı sıra 17 adet dükkan bulunacak. 

İstanbul ili Sancaktepe, ilçesi Samandıra Mahallesi Sekmen Caddesi mevkiinde inşa edilecek olan Çelikel Konut Projesi'nde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tipi bulunacak. 

37 milyon 840 bin liralık proje bedeli ile hayata geçirilecek olan Sur Yapı Sancaktepe Çelikel Konut Projesi, 17 bin 428 metrekarelik açık alana, 47 bin 300 metrekarelik toplam inşaat alanına sahip olacak. 

232 adet konut, 17 adet ticari alan, sosyal tesis, otoparktan oluşacak Sur Yapı Sancaktepe Çelikel Konut Projesi 7 blok olarak yükselecek. 

Sancaktepe'de “Çelikel Fabrikası”nın bulunduğu alanda yükselecek olan 232 konutluk proje kapsamında mevcuttaki fabrika yıkıntı ruhsatı alınmasına istinaden yıkılacak ve planlanan projenin inşaat çalışmalarına başlanacak.