Self İstanbul / Karden İnşaat A.Ş.

Karden İnşaat A.Ş. firmasının Self İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
self istanbul

Self İstanbul projesi basına tanıtıldı

Konut Projeleri Emine Pile 11.10.2017
Karden İnşaat tarafından Esenyurt’ta hayata geçirilen Self İstanbul projesi bugün basına tanıtıldı.
Beylikdüzü – Bahçeşehir TEM bağlantı yolu bitişiğinde hayata geçirdiği “Sembol İstanbul” ile dikkat çeken KARDEN İnşaat, aynı lokasyondaki yeni projesi “Self İstanbul” ile estetik bir projeye daha imzasını atıyor.

E-5 Otoyoluna ve AVM'lere yakınlığı ile dikkat çekiyor. Metrobüs, TEM Otoyolu ve Atatürk Havalimanı gibi önemli ulaşım ağlarına yakınlığıyla dikkat çeken projenin yatırımcısına yüksek kazanç getirmesi bekleniyor. 

Proje ilgili detayların açıklanacağı basın toplantısı Emlaktasondakika.com'da canlı olarak yayınlandı.

Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, basın toplantısında Self İstanbul projesini geliştirirken doğru lokasyonda olmasına, ulaşım arterleri ile olan yakınlığına, ferah ve kullanışlı peyzaj alanlarına sahip olmasına ve özel okulu ve çarşısı ile kendi kendine yeten bir proje olmasına özen gösterdiklerini belirtti. Karadeniz "Bu yüzden projemizin adını Self İstanbul olarak belirledik" dedi. Projenin yüzde 85'inin peyzaj alanlara sahip olduğunu ifade eden Paşa Karadeniz "İlk defa bir projede yaklaşık bin metrekare çocuk sosyal tesisi yaparak çocuklara ne kadar önem verdiğimizi göstermek istedik" açıklamasında bulundu. 

Lansman ile satışlara başladıklarını belirten Karadeniz, Sembol İstanbul'da olduğu gibi Self İstanbul'da da yüksek prim sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Projeyi 2019'un sonunda tamamlamayı planladıklarını ifade etti. Arsa geliştirme çalışmalarının da devam ettiğinin bilgisini verdi. 

Paşa Karadeniz "Barınma ihtiyacı günümüzde çok gelişti. Bu da konformist ihtiyaçları beraberinde barındırıyor. Müşteriler artık çok bilinçli, bu nedenle en iyi ürünü en doğru fiyata almak istiyor. Karden olarak projeleler geliştirdikçe müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha fazla cevap veriyoruz. Çok proje üretmek yerine doğru lokasyonda, önemli projeler üretmek için çaba gösteriyoruz" dedi.

Self İstanbul'un ayrıcalıkları ile ilgili bilgiler veren Karadeniz "Self İstanbul'u geliştirirken ulaşım arterleri ve doğru lokasyon olmasına önem gösterdik. Burada projenin özel okulu, çarşısı ve geniş peyzaj alanları var. Projemizde 1+1 balkonlu daireden ebeveyn banyolu 2+1 ve 4+1'lere varan 609 daire bulunuyor. Özel okulu ve 60 adet mağazasıyla da bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayacak" dedi. 

Projenin yüzde 85'inin peyzaj alanlarına ayrıldığını ifade eden Karadeniz "Projemiz Beylikdüzü-Bahçeşehir Ekspres Yolu'na cepheli, metrobüsün yanında, iki adet metro hattının yanı başında yükseliyor. Şu anda proje aşamasında olan Havalimanı Avcılar, Avcılar Haramidere ve Haramidere Büyükçekmece karayolu tünellerinin kesişim noktasında yükseliyor. Proje 203 milyon liralık yatırımla 26 bin metrekare alanda yükseliyor. Proje, bulunduğu bölgeye değer katacak. Yüzde 85'lik bölümünü yeşil alana ayırdık" açıklamasında bulundu. 

"Self İstanbul'da panaromik manzara ve gün ışığından maksimum faydalanmak için kat yüksekliğini net 3.20 metre yaptık. Ayrıca projemizde 1000 metrekarelik çocuk sosyal tesisi yaptık. Tüm otopark ihtiyacını kapalı otoparkla çözdük ve çevreye yük oluşturmadık.

"Projemizde her bir daire için planladığımız depolar oluşturduk. Özel okul ile servis ve serviste geçen zamanı kazandırmış olduk.  Müşterilerimiz için güvenliği en üst seviyede tuttuk, ısı yalıtımında A sınıfı malzemeler kullandık. Ön talep dönemini geride bıraktık, satışlara başlıyoruz. Self İstanbul projemizde müşterilerimize yüksek prim kazandırmayı hedefliyoruz. İnşaat çalışmalarına başladık, 2019 sonuna doğru tamamlamayı hedefliyoruz. İnsanlara sadece daire değil yüksek prim kazandıran bir proje sunmayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

Proje Mimarı Mucip Üllger ise projenin tasarımı ve mimari yapısı ile ilgili bilgiler verdi. Ülger "Self İstanbul projesinin mimari vizyonu çok kıymetli. İstanbul kentleşmesinin en önemli sorunu yoğunluk ve bundan kaynaklı betonlaşma ve yeşil alan eksikliğidir. Bunların tamamı aslında mimari tasarım sorunudur. Self İStanbul projesinde yoğunluk problemini yönetmeye ve kendi içinde önemli ilişkiler kuran proje ürettik. Self İstanbul projesinde her detay ayrı ayrı çalışıldı. Esnek yapılaşma sayesinde projemizde farklı bir tasraımı elde ettik. Self İstanbul, üzerinde çok düşünülmüş bir yatırım" dedi.

self istanbul karden inşaat paşa karadeniz