Hill Kartal / Almalar, İskurt, Nergo İş Ortaklığı

Almalar, İskurt, Nergo İş Ortaklığı firmasının Hill Kartal projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
konut sektörü

Faizler düştü, tüketici dostu bir piyasa oluştu

Konut Projeleri Emine Pile 12.08.2016
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bankalara konut kredilerinde indirim yapın çağrısı üzerine indirime giden bankalar konut sektörünü sevindirdi.
Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar ve Almalar, İskurt ve Nergo Ortak Girişim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç konut faiz oranlarındaki düşüşü sektör açısından değerlendirdi. 

İşte sektör temsilcilerinin konut faiz indirimi ile ilgili önemli açıklamaları: 

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar:
“Faiz indirimleri herkese nefes aldıracak”

Bankaların faiz indirimine gitmesinin, emlak sektöründe çok kısa sürede olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Pek çok bankanın faiz indirimine gitmesi önce yatırımcılara daha sonra da bizlere rahat bir nefes aldıracak. Bekleyen talepler harekete geçecek İnsanlar ev almak istediği halde yüksek taksitler nedeniyle bu isteklerini gerçekleştiremiyorlardı. Uzun vade yüksek faiz ev edinme iştahını azaltıyordu. Şimdi faizler düştü, vadeler uzadı ve tüketici dostu bir piyasa oluştu. Bu nedenle ev almak isteyenlerin önünde bir engel kalmadı. Tüketici 3 avantajla ev almaya gidebilir. Düşük faiz, uzun vade ve indirimli fiyat gibi. Biz tüm bunlara ek olarak birde tek fiyat kampanyası başlattık. Bu tür firma içi avantajlar da konut alıcısı için elini rahatlatan kolay alım sağlayan imkanlar sunması nedeniyle önemli bir fırsat. Yaşanan bu hareketlilik ile ev alım kararını erteleyen yatırımcılar kararlarını tekrar gözden geçirecek. Devletimiz sektörün sıkıntıya girmemesi için bugün olduğu gibi her zaman bir formül bulmuş ve gerekli önlemleri almıştır. Biz de alınan bu tedbirler için devlet yetkililerimize teşekkür ediyoruz. Emlak sektörü pek çok sektöre yön vererek, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bu zor günleri emlak piyasasında yaşanan hareketlilik ile çok kısa zamanda atlatacağımıza inancımız tam. 

Almalar, İskurt ve Nergo Ortak Girişim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç:

Psikolojik eşik kırıldı

Sektörde başlayan faiz düşüşüne bankaların da katılması yerinde bir uygulama oldu. Konut talebi olan birçok vatandaş faizlerin düşüşünü fırsat bilerek talebini alıma dönüştürüyor. Bu durum bizim Kartal'da yükselen Hill Kartal projemiz içinde geçerli. Faizde  psikolojik sınır yüzde 1'in altı olarak dikkat çekiyordu. Şimdi bu psikolojik eşik hem inşaat firmaları bazında hem de bankalar bazında  kırılmıs oldu.

Alınan faiz indirimi kararı gayrimenkul sektörü açısından büyük bir açılım olacak. Son dönemde yapılan kampanyalarla hareketlenen gayrimenkul sektörü, faiz indirimi kararıyla çok daha iyi bir yola gireceğini düşünüyoruz. Emlak üreticileri, uzun zamandır bankaların faiz indirimine gitmesini bekliyordu. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla da bu talebimiz gerçekleşmiş oldu. Artık hem yatırımcı hem de üretici önünü daha rahat görebilecek.

 

konut kredisi faizleri faiz indirimi