5. Levent / Torunlar GYO

Torunlar GYO firmasının 5. Levent projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Torunlar 5.Levent

Elektriği yeraltına almak için 80 milyon harcayacak!

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 18.04.2015
Torunlar GYO, Kiptaş arsasında hayata geçirdiği 5. Levent projesinde çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor.
1.8 milyarlık dev yatırım değerine sahip projede çarpıcı ayrıntılar bulunuyor. Bunların en dikkat çekeni ise projenin bulunduğu alanda yer alan elektrik hatlarının yer altına alınması. Bu işlem için neredeyse yeni bir proje parası harcanacak.

80 milyon lira civarında bir maliyete sahip olan elektrik hatlarını yer altına alma operasyonu gibi birçok ince detay giderlerin artmasıne neden oluyor. Projede kazık çakma işlemleri için de 70-80 milyon lira civarında bir maliyet hesabı çıkartıldı.

5. levent foto galerisi yayında

Ayrıca tüm otopark alanlarının proje altında yer alması, yeni bir maliyetin de habercisi olarak gözüküyor. Daha önce kapalı otoparklarda bir araç için inşaat maliyetinin 25 bin lira seviyelerinde olduğu ifade edilmişti. Bu rakam, iyi bir ikinci el araç anlamına geliyor. 

Yine aynı projenin bir bölümünde yer alan hak sahiplerine ise kira ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Torunlar, taşınma ücreti olarak 1500 lira öderken kira yardım bedelini ise 1000 lira seviyelerinde belirledi. Bu rakam, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı 735 liralık kira yardımından daha yüksek.

Yüzde 54'ü Torunlar'a ait olan dev projede ayrıca Bezmialem Üniversitesi'ne ait kampüs veya yurtlar da yer alacak. Bu açıdan projede kiraya verme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması bekleniyor.

Uğurcan Tokay/Emlaktasondakika.com

5. Levent torunlar 5. levent