kordon

Ece Atalay, Kordon İstanbul projesini emlaktasondakika'ya anlattı

Konut Projeleri 21.06.2017 15:10

Ege Yapı imzasını taşıyan Kordon İstanbul projesi hakkında Ece Atalay ile röportaj gerçekleştirdik.

Ege Yapı'nın, Maslak ve Kağıthane'nin arasında merkezi lokasyonda hayat geçirdiği Kordon İstanbul projenin detaylarını Ege Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Ece Atalay emlaktasondakika.com'a verdiği röportajda anlattı.

Arsa alanı olarak 27 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen Kordon İstanbul'da 559 konut 55 ticari ünite buluyor. Projede yer alan konutlar iki etap ile satışa sunulurken ilk etabın satışları 1 ay önce başladı. Proje dahilinde stüdyo dairelerden 4+1 daire tipine göre farklı konut türleri bulunduğunu söyleyen Ece Atalay her konut türü bir blokta toplanacak şekilde tasarlandığını dile getirdi. Atalay stüdyo dairelerin tamamının satıldığını ve 1+1 daire tiplerin sınırlı sayıda kaldığını belirtti.

Avantajlı konut fiyatları

Bulunduğu lokasyona göre avantajlı  fiyatlarla satışa sunulduğunu belirten Atalay projede 1+1 dairelerin 500 bin liradan başladığı Kordon İstanbul'da; 2+1 daireler 850 bin ile 900 bin lira arasında satılırken, 3+1 daireler ise 1 milyon 300 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu söyledi. Ayrıca projede birden çok ödeme kampanyası olduğunun altığını çizen Ece Atalay “Projede dahilinde yer alan kampanyada, banka kredisini kullananlar peşinatları 30 ay erteleyebiliyor. Ayrıca proje banka kredisi kullanmak istemeyenlere yüzde 30 peşinat ve ara ödemelerle 36 aya uzanan taksit seçeneği de sunuyor. Projede daireler 30 ay sonunda teslim ediliyor.” dedi.

Konum olarak Kordon İstanbul'un oldukça avantajlı bölgede yükseldiğinin altını çizen Atalay projenin şehrin merkezine 8-10 dakikalık mesafede yer aldığını, TEM otoyolu, Taksim, Sarıyer, Beşiktaş, ikinci köprü gibi önemli lokasyonların yanı başında bulunduğunu belirtti. 

Kordon İstanbul'un hazırlıklarının 3 yıl sürdüğünü ve geniş bir ekiple hayata geçirildiğini söyleyen Ece Atalay, Kordon İstanbul ismini Sadabat Kordon'dan aldığını söylerken röportajın devamında;  “Projede yer alan tüm daireler 9 kilometrelik Sadabat Kordon hattının panoramik manzarasına sahip. Geniş peyzaj alanlarının bulunduğu projede göletler ve kabanalar yer alıyor. Proje ile site sakinlerine bütün gün keyifli zaman geçirmeyi vaat ediyoruz.Bu nedenle  Kordon İstanbul olarak ayrıca Cordon Life Club'ı hayata geçiriyor. Kulüp içerisinde sinema salonu, kütüphane, müzik odaları, toplantı salonları bulunuyor. Sosyal donatılarla çevrili projede spor tesisleri, çocuklar için de oyun odaları yer alıyor.”şeklinde konuştu.