deniz istanbul

Deniz İstanbul’un 2 etabında teslimler yaklaştı

Konut Projeleri 30.03.2018 12:35

Keleşoğlu Holding tarafından inşa edilen Deniz İstanbul’un Marina Evleri ve Mercan Konakları etaplarında teslimler yaklaşıyor.

Keleşoğlu Holding, 1 milyar dolar yatırım değerine sahip Türkiye'nin en büyük sahil kasabası Deniz İstanbul'un teslim, inşaat ve satış çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

İstanbul'un getiri potansiyeli en yüksek projeleri arasında

Forbes Türkiye'nin geçtiğimiz yıl yayınlandığı İstanbul'un getiri potansiyeli en yüksek projeleri sıralamasında ilk beşte yer alan Deniz İstanbul, Yakuplu sahilde 1,5 milyon metrekare arazi üzerinde inşa ediliyor. Toplamda 8 etaptan oluşacak projenin satışta olan 3 etabında alanları 66 ila 715 metrekare arasında değişen 1.328 konut 109 villa, alanları 70 ila 120 metrekare arasında değişen 50 adet ticari ünite, 5 bin metrekarelik spor kulübü, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim veren özel okul, cami, tam donanımlı özel hastane, marina, kumsal, 1,5 km sahil şeridi, alışveriş merkezi ve binicilik kulübü bulunuyor. 

Metrekaresi 6 bin TL'den başlıyor

Kalyon Evleri etabında yaşamın başladığı Deniz İstanbul projesinde Mercan Konakları, Marina Evleri ve Sedef Konakları'nda satışlar devam ediyor. Satışa çıktığında metrekare birim fiyatı 4 bin 500 TL olan projede, bu rakam şimdilerde 6 bin TL olarak açıklanıyor. Proje bütün etapları ile tamamlandığında ise metrekare birim fiyatının 5 bin dolar olacağı öngörülüyor. Deniz İstanbul'da fiyatlar Mercan Etabı'nda 395 bin TL'den başlayarak, Marina Villaları'nda 8 milyon TL'ye kadar yükseliyor. 

Teslim heyecanı başladı

Projede şimdilerde teslim heyecanı yaşanıyor. Satışta olan 3 etaptan 2'si 2018 yılı içerisinde teslim edilecek. Marina Evleri ve Mercan 1 etaplarının Mayıs ayında, Mercan 2 etabının ise Aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor. 

İstanbul'un marinalı tek sahil kasabası

Kasabanın yüzde 79'unu yeşil alanlar oluşturuyor. Bu oran ile İstanbul'un yeşil alanı en yüksek,  az katlı ve geniş aralıklı bloklarıyla sektör ortalamasının 1/5'i yoğunluğunda, sahip olduğu donatı ve ayrıcalıklarla İstanbul'un marinalı tek sahil kasabası unvanına sahip Deniz İstanbul'un master planı Burj Khalifa'nın mimarı SOM firması tarafından yapıldı.

Atatürk Havaalanı'na 18, metrobüse 5 dakika mesafede olan Deniz İstanbul'da kasabaya özel deniz ulaşımı ile trafiğe takılmadan yaşamak mümkün.

Saklı bir kent gibi

Projeyle ilgili bilgi veren Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Keleş, “İstanbul'un en büyük arazisine sahip olan Deniz İstanbul, her türlü ihtiyacın kendi içinde karşılanabileceği bir kasaba. Projemizin en önemli özelliği önünde bir marinası olması. İstanbul Avrupa Yakası'nın en önemli iki marinasından birisi burada. Bu çok büyük bir avantaj. Sahil şeridimizde denizden 20 metre yukarıda, tamamen manzaraya hakim kafe ve restoranlar oluşturuyoruz. Deniz İstanbul'da denize girilebilen mavi bayraklı bir kumsalımız var. Burada kumsalın bir kısmını özel plaj yapacağız. Projemizde okul, hastane ve AVM gibi birimlerin yanı sıra 5 bin metrekare büyüklüğünde içerisinde açık kapalı yüzme havuzları, sauna, Türk hamamı, vitamin bar, oyun odaları, squash, tenis kortu gibi sosyal alanların yer aldığı kaliteli bir spor kulübü de yer alacak. Burayı sadece kasaba sakinleri kullanabilecek. Deniz İstanbul sakinleri için deniz shuttle hizmeti sağlayacağız. Buradan Yenikapı, Eminönü ve Beşiktaş'a ulaşılabilecek. Bir de kasaba içinde Denizİstanbul'un metrobüs ve toplu taşımalar ile bağlantısını sağlayacak shuttle hizmetimiz daha olacak. Kasaba sakinleri spor kulübüne, kafe-restoranlara, AVM'ye, hastaneye ve okula shuttle ile ulaşabilecekler. Denizistanbul, projesi ve planlaması ile İstanbul'da yaşanabilecek örnek bir proje.