Cevizlibahçe

Cevizlibahçe'de temel atma için geri sayım!

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 30.04.2015
ESİNDER Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, Esenler'de gerçekleştirdikleri Cevizli Bahçe kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi verdi.
Güvenli yaşam alanları oluşturmak amacıyla Cevizlibahçe Kentsel Dönüşüm Projesi'ni gerçekleştiren Esinder Yapı, Esenler Nene Hatun Mahallesi'ndeki depreme dayanıksız ve tehlike arz eden binaların yıkılmasının ardından Cevizlibahçe konutlarının temel atma törenine sayılı günler kaldı.

CEVİZ AĞAÇLARI TOPRAĞINA KAVUŞUYOR...

Projenin ismi neden Cevizlibahçe diye sorduğumuzda projeyi gerçekleştiren ESİNDER YAPI Yönnetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan projenin isminin ilginç hikayesini bizimle paylaştı. "Esenler Bizanslardan kalma bir yerleşim alanıdır. Bu bölgenin eski ahalisi olan Rumlar İstanbulun fethine kadar (1453) burada tüm tarım ürünleri ve özellikle de ceviz yetiştirerek Bizans İmparatorluğuna ekonomik katkıda bulunmuşlar. O zamandan beri ceviz ağaçlarından oluşan bu bölge 1990'lı yıllarda boş arazilerin ve gecekondu mahallelerinin apartmanlaşarak yapılandırılması sonucunda bölgedeki yeşil alan ve ceviz ağaçları kesilerek yerine apartmanlar yapılmıştır. Geçmişe dayanarak yaptığımız kentsel dönüşüm projemizin adını "Cevizlibahçe" koyarak, aynı zamanda proje sayesinde Cevizlibahçenin peyzaj bölümündeki ceviz ağaçlarını yine eski köklerine ve toprağına kavuşturacağız". 

Yakın bir zamanda  temeli atılacak dev proje, 24 ay içinde tamamlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de davet edileceği ve katılımının beklendiği temel atma töreninin ardından kısa sürede bitmesi planlanan Cevizlibahçenin Esenler'e farklı bir imaj getireceği şimdiden belli olmuş durumda. Gerek sağlıksız yapılaşmayı rehabilite etme yolunda bölgede özel sektörün gerçekleştirdiği ilk ve en büyük örnek olması, gerekse de kullanıcılarına sunduğu imkanlar, konumu, sağladığı ulaşım kolaylığı itibariyle her geçen gün değeri yükselen bölgenin son dönemde inşa edilen örnek oluşturacak projelerinden biri. 

GELECEĞİN YÜKSELEN DEĞERİ 

4000 metrekarelik alanda inşa edilecek projenin ilk etabında özel olarak tasarlanmış 198 daire yapılması planlanıyor. Projede yer alan tüm daireler, özenle düşünülmüş mimari detaylarıyla, farklı özellikler sunuyor. 2+1 ve 3+1 daire seçenekleriyle satışa sunulacak Cevizlibahçe konutları projesinde fitness salonu, spor alanları, otopark, geniş oyun alanları gibi birçok seçenek bir arada yer alıyor. Esenler'e yeni bir yaşam kalitesi kazandıran Esinder Yapı A.Ş nin Cevizlibahçe Projesi bulunduğu konum itibarı ile bulunmaz bir ulaşım kolaylığı sağlıyor. 

Konum özellikleri:

 • * Esenler Dörtyol Meydan: yürüme mesafesi
 • * Atatürk Havalimanı: 9km
 • * Yenikapı İskelesi: 7 km
 • * İkitelli Olimpiyat Stadı: 11 km
 • * Türk Telekom Arena: 10 km
 • * Taksim: 8 km
 • * Eminönü: 7 km
 • * Tem: 4 km
 • * E-5: 3 km
 • * Metrobüs: 3 km
 • * AVM: yürüme mesafesi
 • * Cami: yürüme mesafesi
 • * Davutpaşa Yıldız Teknik Üni. Kampüsü: yürüme mesafesi
Cevizlibahçe konutları geniş yaşam alanları, tüm beklentilere cevap verecek sosyal alanları ile aileniz ile birlikte güvenli, huzurlu ve mutlu olarak yaşayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Proje, güvenli site yaşamı ile yeni bir dünya yaratarak aynı zamanda eşsiz bir yatırım değeri de sunuyor.

Cevizlibahçe