bomonti house residence
Haberler / Konut Projeleri / Bomonti The House Residence tüm detayları

Bomonti The House Residence tüm detayları

Konut Projeleri 13.05.2014 10:46

Yenigün İnşaat tarafından hayata geçirilen The House Residence, The House Hotel ortaklığında hayata geçiriliyor

PROJE KÜNYESİ 

YÜKLENİCİ: YENİGÜN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

RESIDENCE MARKA VE YÖNETİM: THE HOUSE RESIDENCE

HOTEL: THE HOUSE HOTEL

PROJE GELİŞTİRME & PAZARLAMA: FYP PROJE GELİŞTİRME PAZARLAMA SATIŞ

MİMARİ PROJE: PİRAMİT MİMARLIK ŞEHİRCİLİK MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ.

İÇ MİMARİ: FYP PROJE GELİŞTİRME PAZARLAMA SATIŞ / CONRAN + PARTNERS

PEYZAJ PROJE: HYLAND EDGAR DRIVER

STATİK PROJE: BALKAR İNŞAAT MÜH. VE MÜŞAVİRLİK LTD. ŞTİ.

MEKANİK PROJE: VEMEKS MÜH. HİZM. TUR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

ELEKTRİK PROJE: OPTİMUM ELEKTRİK

İKSA PROJE: ENAR MÜH. MİM. ve DAN. LTD.ŞTİ.

LEED DANIŞMANI: ALTENSİS İNŞAAT ENERJİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

THE HOUSE HOTEL 

Ev Emlak A.Ş 2007 yılında Kerten Private Equity ile ortaklık yaparak en iddialı girişimleri; "The House Hotel" fikirlerini gerçekleştirmek üzere yola çıktı. Zincirin ilk otel projesi olan The House Hotel Galatasaray, Beyoğlu'nun ilginç antika dükkanlarıyla dolu, ünlü bohem semti Çukurcuma'da yer alıyor. Otel; adını, 19.yüzyılın sonlarında içinde yaşamış olan Zenovitch Ailesi'nden alan, orijinaline uygun olarak renove edilmiş tarihi Zenovitch binasında yer almaktadır. The House Hotel Galatasaray, Autoban Mimarlık tarafından Zenovitch binasının karakteri korunarak ve orijinal detayları vurgulanarak tasarlandı. Çatı katı ile birlikte toplam 5 katı bulunan Otel, 2'si suit olan 20 odası ve çatı katında yer alan tarihi Galata Kulesi manzaralı ve şömineli lounge alanı ve barı ile keyifli bir yaşam tecrübesi sunmaktadır.

Temmuz 2010'da açılan  ikinci Otel, The House Hotel Nişantaşı, İstanbul'un en gözde alışveriş, eğlence, kültür&sanat ve iş merkezi konumunda olan Nişantaşı'nın en ayrıcalıklı caddesi Abdi İpekçi üzerinde , Prada butik mağazasıyla aynı binadadır.  Otel, yine Autoban Mimarlık tarafından çağdaş bir yaklaşımla, modern-klasik bir stilde tasarlanmıştır. The House Hotel Nişantaşı 6'sı suit, 38'si standart odadan oluşan 44 odasıyla hizmet vermektedir. İçerisinde pilates stüdyonun da yer aldığı spor salonunun bulunduğu çatı katında bulunan suitler ise Nişantaşı ve Boğaz manzaralı olup, her biri ayrı bir terasa açılmaktadır. Otelin birinci katı, lobi ve buna paralel olarak restoran, toplantı odası ve bar bölümlerinden oluşmaktadır.

Zincirin üçüncü oteli  olan  The House Hotel Bosphorus ise,  tarihi Simon Kalfa binasında yer alan The House Café Ortaköy şubesinin üst katında, Mayıs 2011'de  hizmet vermeye başladı. Ortaköy Camii, Çırağan Sarayı gibi birçok Osmanlı Sarayı'nın mimarı olan Balyan Ailesinin yapmış olduğu tarihi bina, Autoban Mimarlık tarafından orjinaline sadık kalınarak, binanın kendi klasik karakterini yansıtacak  şekilde tasarlandı. The House Hotel Bosphorus 19'u muhteşem deniz manzaralı 23 odası, spor salonu, misafirlerin soluk alabilecekleri lobby alanı ve restaurantı ile sıcak ve rahat bir atmosfer yaratıyor.

2014'te kapılarını açan dördüncü otel Vault Karaköy, The House Hotel Bankalar Caddesi'nde yer alıyor. Otel 5'i suit olmak üzere 5 kata yayılan, bazıları Topkapı Sarayı ve Mısır Çarşısı manzarasıyla dikkat çeken toplam 63 odada konaklama imkanı sunuyor. Neo-rönesans mimarinin izlerini taşıyan 1863 tarihli eski Crédit Général Ottoman binası (aynı bina, daha sonra Sümerbank'a ev sahipliği yaptı) ve Cemaat Han olarak bilinen, eskiden Neve Şalom Vakfı'na ait olan bina olmak üzere Vault Karaköy, The House Hotel, yan yana iki tarihi binayı mesken belliyor. Ulusoy Grubu tarafından satın alınan iki binanın restorasyon çalışmaları yaklaşık 40 milyon dolara mal oldu. Prestijli Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi Han Tümertekin tarafından restore edilen binaların modern iç dekorasyon ise Sinan Kafadar ve Metex Group tarafından gerçekleştirildi. 

The House Hotel Bomonti grubun beşinci oteli olacak. 

FYP PROJE GELİŞTİRME PAZARLAMA SATIŞ

The House Residence proje geliştirme danışmanıdır. Konsept, marka işbirliği, iç mimari projelendirme ve pazarlama/satış FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış  tarafından yapılmaktadır. FYP, iç mimari projede uluslararası işbirliği yaptığı firmalar ile çalışmaktadır. İç mimari planlamada İlngiliz grup  Conran+Partners ve peyzaj planlamada Hyland Edgar Driver ile çalışmaktadır. 

The House Residence Bomonti'nin iç tasarımında, kıyısında köşesinde, bahçesinde masasında koltuğunda özenle düşünülmüş detaylar gizli. The House Residence Bomonti için FYP, Conran & Partners ve HED gibi öncü gruplar el ele verdi İngiliz tasarım anlayışının bütün inceliklerini, doğanın yeşilini Bomonti'ye taşıdı. 155 apart dairesi ile The House Residence ve 51 özel tasarım odasıyla The House Hotel ve yaşamı tamamlayan zengin ortak alanlarında sanat ve tasarım insan doğasıyla uyum içinde. Eski Bomonti'nin endüstriyel mirası modern tasarım anlayışının ince dokunuşlarıyla Bomonti'de yeniden hayat buluyor.

CONRAN & PARTNERS

Sir Terence Conran tarafından 30 yıl önce kurulan, Londra ve Brighton'da hizmet veren tasarım ve mimarlık ofisi Conran & Partners 50'yi aşkın sayıda tasarım ödülüne sahip. Kuruluşun dünyaca tanınan işleri arasında Tokyo'daki Roppongi Hills, Londra'daki Centrepoint ve The South Place Hotel projeleri yer alıyor.

HED - HYLAND EDGAR DRIVER

Amerika'da, Avrupa'da, Güney Asya'da yarattığı peyzaj projeleriyle adından söz ettiren Londra merkezli HED Peyzaj Mimarlık Ofisi, seni doğaya yakınlkaştırmak, yaşamına güzellik katmak için The house Residence Bomonti'ye imzasını atıyor.

1992 yılında kurulan ve hayata geçirdiği projelerde insan ve mekan etkileşiminin başarısına odaklanan HED'in tanınan işleri arasında The London Olympic Park ve Heathrow Havaalanı Terminal 5 yer alıyor.

The House Residence İletişim Bilgileri;

Web: http://www.thehouseresidence.com/
Telefon: 444 4 930