Akasya Acıbadem MAPIC Fuarı’na katılıyor

Akasya Acıbadem MAPIC Fuarı’na katılıyor

Konut Projeleri 11.11.2013 14:28

Akasya Acıbadem projesi Fransa'da gerçekleştirilecek MAPIC Fuarı'na katılıyor

Akasya Acıbadem MAPIC Fuarı'na katılıyor

Merakla beklenen 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip Akasya  Acıbadem “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi”nde dünyanın ve Türkiye'nin lider markaları, restoranları, konser alanları, 15 adet sinema salonu (1 adet IMAX, 2 VIP olmak üzere), spor merkezi, çocuklar için eğlenirken öğrenme imkanı sunan “çocuklar ülkesi” kurarak dünyanın en büyük çocuk “eğitim ve eğlence” markası olmayı başarmış Kidzania da yer alacak. İçerisinde yaklaşık 300 seçkin markanın yer alacağı kompleks, doğa ile iç içe yapısı ve sürdürebilirlik bilinci ile fark yaratacak.

Akasya Yeni Nesil Yaşam Kompleksi ve Akasya Acıbadem Konut Projesi, enerji verimliliği atmosfer ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde Türkiye'de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan tek proje oldu.

Doğaya ayrılan yaklaşık 50 bin m2'lik yeşil alanları ve 7500 m2 ye yerleşik gölleri ile doğayla barışık, nefesli yaşam kompleksi olan Akasya, İstanbul'un tam ortasında hem Anadolu yakasının hem de İstanbul'un en iddialı yaşam kompleksi olacak.  Sergiler, gösteriler ve farklı etkinliklerle ziyaretçilere alışverişin dışında, nefesli ve keyifli çok özel bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunulması hedeflenen Akasya'nın 2014'te ziyaretçilerini ağırlamaya başlaması planlanıyor.

Zeynep Akdilli Oral: “Bilgi ve deneyimlerimizi uluslararası pazarda sergilemek istiyoruz”

Saf GYO A.Ş. Genel Müdürü Sayın Zeynep Akdilli Oral, konu ile ilgili olarak; “Geçen yıl MAPIC'e katılıp Akasya projemizi katılımcılara tanıtmıştık. Akasya yalnızca bir konut projesi olmaktan çok öte, dünya gayrimenkul sektörüne ilham verecek niteliklere sahip, aynı zamanda Türkiye'de sunulan modern yaşam imkanlarının simgelerinden biri.

Türkiye'nin en güçlü gayrimenkul şirketlerinden biri olan SAF GYO A.Ş mensubu olarak, hem bilgi ve deneyimlerimizi uluslararası pazarda sergilemek, hem de Türkiye'deki kaçırılmayacak yatırım imkanlarını tanıtmak hedefiyle bu yıl da yine MAPIC'teyiz.” dedi.