agaoglu-bakirkoy-46-son-durum-icra

Ağaoğlu Bakırköy 46'nın arsası icradan satışa çıktı!

Konut Projeleri 17.12.2014 15:10

Bakırköy 18. İcra Dairesi, Ağaoğlu Bakırköy 46'nın arsasını 49.3 milyon lira bedelle icradan satışa çıkardı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından Bakırköy'de, Kilim Group'un arsası üzerinde hayata geçirilen Bakırköy 46 projesinin arsası 49 milyon 346 bin 273 lira bedelle icradan satışa çıktı. Projenin inşaatı geçtiğimiz yıl Aralık ayında durdurulmuştu. O dönemde Ağaoğlu, emlaktasondakika.com ekibine yaptığı açıklamada problemi kısa sürede çözeceklerini belirtmişti.

İşte Ağaoğlu'nu üzen Bakırköy'deki o arsa!

Üzmeye devam ediyor

Tanıtım toplantısı 5 Temmuz 2013 günü yapılan ve lansman sırasında Ağaoğlu'nun ‘Ben çalışkan birisiyim ancak bu arsa beni çok yordu, çok üzdü' demişti. Projenin inşa edileceği alan, Ağaoğlu'nu üzmeye devam ediyor.

Ağaoğlu 46'nın lansmanında neler yaşanmıştı?

Yüzde 90'ını iade etmişti

9 Eylül 2014 günü gerçekleştirilen farklı bir toplantıda ise Ali Ağaoğlu, çok sert açıklamalarda bulunmuş, Bakırköy 46 projesi ile ilgili olarak da ‘İnşaat durduktan sonra oradan konut alanları bir brunch organizasyonunda bir araya getirdim. Projeyle ilgili yasal bir süreç başladı ve ne zaman biteceği belli olmadığını anlattım. Sözleşmelerini iptal etmelerini önerdim ve yüzde 90'ı bu teklife uydu. Aynı gün hepsinin parasını nakit olarak iade ettim' açıklamasını yapmıştı.

Ali Ağaoğlu, Emlaktasondakika'ya 46 için neler demişti?

İlk satış 3 Şubat 2015'te

Bugün gelinen noktada ise Bakırköy 18. İcra Dairesi, projenin inşa edildiği arsayı icradan satışa çıkardı. Tahmini bedeli 49.3 milyon lira olan arsanın ihalesinde ilk satış tarihi 3 Şubat 2015 günü saat 15.20 ile 15.30 olarak belirlendi. Alıcı çıkmaması durumunda ise ikinci satış 5 Mart 2015 günü aynı saatte yapılacak. İhalenin gerçekleşeceği adres ise Bakırköy Adliyesi Satış Mezat Salonu olarak belirlendi.

Hasan Rahvalı satışla ilgili ne dedi?

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, konuyla ilgili olarak emlaktasondakika.com'a özel açıklamalarda bulundu. Rahvalı 'Arsa sahiplerinden Vedat Kaya'nın özel bir sıkıntısı oldu ve bu problemini halletti. Gelecek hafta başında kadar tüm sıkıntılarını çözecek. Arsada, Ağaoğlu ile ilgili hiçbir olumsuz durum yok. Kısa süre içerisinde arsa üzerinde icradan satış kararı kaldırılacak' diye konuştu.

Nasıl bir projeydi?

Maksimum konut yükseklik sınırının 70 metre olarak belirlendiği arsada Ağaoğlu, 1215 konut ve 15 villa yapmayı planlıyordu. Yüzde 81'i yeşil alana ayrılan projede 5 adet 22 katlı blok yer alacaktı. O dönem mimarisiyle de ön plana çıkan projede evler 1+0 ile 7+1 arasında değişiyordu. 

Gelişmeler emlaktasondakika.com adresinde olacak...