halkbank
Haberler / Konut Kredileri / Halkbank Konut Kredi Oranları Ne Durumda?

Halkbank Konut Kredi Oranları Ne Durumda?

Konut Kredileri 22.02.2021 16:05

Güncel konut kredi faizlerinde Halkbank, yüzde 1,42'den başlayan oranlarla ev sahibi olma imkanı sunuyor.

Halkbank güncel konut kredisi faizleri belli oldu. Sıfır konutlar için 120 ayda yüzde 1,42 oranında faiz uygulayan Halkbank, ikinci el konut kredisi için de yüzde 1,47'lik faiz uygulaması gerçekleştiriyor. Halkbank konut kredisi faiz oranları, dönemler içerisinde farklılık gösterebiliyor.

Kampanyalı konut kredisi sayesinde rekor kırıldı

Pandemi döneminde gerçekleştirilen konut kredisi kampanyasıyla birlikte sıfır konutlarda faiz yüzde 0,64'e, ikinci el konutlarda ise yüzde 0,74 oranına kadar gerilemişti. Bu dönemde rekor seviyede konut satışı gerçekleşmiş ve 2020 yılında toplam 1 milyon 499 binin üzerinde konut satışı yapılmıştı.

Konut fiyatları yükseliyor

Konut kredisi kampanyasıyla birlikte markalı konut projelerinde çok sayıda satış gerçekleşmişti. Aynı dönemde ikinci el konutlarda da ciddi hareketlenmeler meydana gelmiş ve fiyatlar hızlı artış trendine girmişti.

Kentsel dönüşüm ev fiyatlarını artırıyor

Güncel ev fiyatlarına bakıldığında rakamların bölge ve özellikle kentsel dönüşüm projelerine göre değiştiği gözlemleniyor. Kentsel dönüşüm projelerinin olduğu bölgelerde fiyatların yükselme eğiliminde olduğu ifade ediliyor.