bursa yıldırım

Yıldırım'ın 152 Evler ve Beyazıt mahalleleri yenileniyor!

Kentsel dönüşüm 17.04.2017 09:33

Yıldırım Belediyesi'nin 152 Evler ve Beyazıt mahallelerinde yapacağı kentsel dönüşümle, bölgede planlı, modern ve depreme dayanıklı yapılar yer alacak

Bursa'da kentsel dönüşüm projeleriyle geleceğe hazırlayan Yıldırım Belediyesi, dönüşüm hamlelerinden birisini de 152 Evler ve Beyazıt mahallelerinde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Uygulama imar plan taslakları ve avan proje çalışmalarının devam ettiği proje ile birlikte, plansız yapılaşmalar yerini güvenli ve yaşanabilir binalara bırakacak. 196 bin 200 metrekare alanda yapılacak uygulamalarla birlikte mevcut 935 bina ve 212 iş yelinin yerinde depreme dayanıklı, ideal şehir yaşamına uygun yapılar yükselecek. 

152 Evler ve Beyazıt mahallelerinde hayata geçirilmesi planlanan dönüşüm uygulaması hakkında bilgiler veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'da devam ettirdiğimiz dönüşüm projesinin tamamında olduğu gibi bu iki mahallemizde de modem ve ideal şehirleşme planlama ve uygulamalarını ön plana koyuyoruz. Projemizi 196 bin 200 metrekare alanda uygulayarak o bölgede yaşayan 9 bin 262 vatandaşımızın güvenli konutlarda yaşamasını sağlayacağız. Plansız yapılaşmanın oluşturduğu estetikten yoksun görüntüye son verip insanlarımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz" dedi. 

Kentsel dönüşümün tamamlandığında 152 Evler ve Beyazıt mahallerin de yaşam alanlarını ideal bir konuma yükselteceklerini de vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali. "Mahallelerimizin çehresini değiştirecek proje sayesinde buradaki yapılar yerini planlı ve güvenli binalara bırakacak. İnsanı ön planda tutan projelerle kültürel değerlerimizi koruyan bir kimliğe kavuşulacak. Vatandaşlarımızın mağdur olmayacağı dönüşüm hamlemizle ilçemiz Bursa'da yüksek yaşam kalitesine sahip önemli bir seviyeye yükselecek" şeklinde görüşlerini belirtti.