okmeydanı kentsel dönüşüm projesi

Okmeydanı’nda tapu dağıtım ve dönüşüm süreci ne durumda?

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 27.02.2015
Okmeydanı'nda tapu dağıtımları devam ediyor. Bölge, kentsel dönüşümle kabuk değiştirecek.
İstanbul'da kentsel dönüşümün sembol semtlerinden olan Okmeydanı'nda çalışmalar devam ediyor. Yıllardır süre gelen tapu probleminin çözüldüğü semt, dönüşümle birlikte yepyeni bir yüze kavuşmaya hazırlanıyor.

Örnek tapu dilekçesi için tıklayın!

Bugüne kadar 805 tapunun yeniden düzenlendiği, 3 bin 826'sında ise düzenlemenin devam ettiği Okmeydanı'nda evrakları tamam olup satın alma talebinde bulunanların sayısı 10 bin 602. Tapu evraklarıyla talepleri eksik olanların rakamı ise 5 bin 632. Bu sonuçlarla birlikte bölgede tapu işlemi biten ve devam edenlerin toplam oranı yüzde 72,96, evrak ve satın alma talebi beklenenlerin oranı ise yüzde 27,04 olarak açıklandı.

Okmeydanı'nda tapu başvurusu için gerekli evraklar neler?

Toplamda 841 bin metrekarelik konut alanının yer aldığı bölgede toplam bina sayısı 5 bin 603, Şişli ile birlikte 6 bin 192'ye ulaşıyor. Koruma Kurulu kararıyla tarihi SİT alanı ilan edilen bölgede 814 binada yaklaşık 11 bin kişi yaşamakta.

Peki tapunuz ne durumda, nasıl alacaksınız?

İstanbul'un en eski semtlerinden birisi olan Okmeydanı'nda merak edilen tüm soruların yanıt bulması adına Tapu Danışma Merkezi kuruldu. Telefonla ulaşılabilen ofise bizzat giderek cevap almak mümkün. Bölgede 50 yıllık tapu sorunu yeni planla çözülürken kentsel dönüşümle birlikte daha modern yaşam alanları oluşacak.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

okmeydanı tapu dağıtımı okmeydanı kentsel dönüşüm okmeydanı tapu başvuru