Levent Üzümcüoğlu

Kentsel dönüşüme EVA'dan destek!

Kentsel dönüşüm Ayşe Özlem Kuruca 20.01.2015
EVA Gayrimenkul Değerleme, yeni departmanı ile müteahhit ile mülk sahipleri arasındaki koordinasyonu sağlıyor.
Sektöre kazandırdığı raporlar, yaptığı analizler ve değerlemelerle dikkat çeken Eva Gayrimenkul Değerleme, Kentsel Dönüşüm Departmanı'nı açtı.

Eva Gayrimenkul Değerleme Kentsel Dönüşüm Departmanı, sürecin başından sonuna kadar müteahhit/yatırımcılarla mülk sahipleri arasındaki tüm koordinasyonu sağlayarak, tarafların zaman ve maddi kayıplarını önlüyor. Verilen hizmet kapsamında; binaların mevcut durum tespiti, ölçümü, mülkiyet – hisse analizi tespiti ve buna bağlı birim değer tespit çalışmaları ve yapılması düşünülen yapıların yeni projesine göre şerefiyelendirme çalışmaları, hukuki ve teknik destek, sözleşme ve teknik şartnamelerin hazırlanması yer alıyor. 

Eva Gayrimenkul Değerleme bağımsız ve tarafsız tutumuyla, yıkılıp yeniden yapılması planlanan yapılarda hisse sahiplerinin aralarındaki tartışmalara da noktayı koyuyor. Ayrıca eski ve yeni projelerin değer olarak karşılaştırılarak, toplam proje birim değeri aynı kalmak koşulu ile yeni projedeki değerlerin belirlenmesi ve eşdeğerlik tablosu çıkartılarak mülk sahipleri arasındaki paylaşımın kolaylaştırılması hizmetleri de veriliyor. Şirket, kentsel dönüşümde geliştiriciler tarafından önerilen sözleşmelerle ilgili riskler/faydalar konusunda da mal sahiplerine danışmanlık veriyor.

Kentsel Dönüşüm Departmanı, Levent Üzümcüoğlu'na emanet

Sektörün son yıllarda en önemli ve sıkıntılı konu başlıklarından olan kentsel dönüşümde tüm süreci tek yerden yönetme konusunda bir ilk olan departman, deneyimli isim Levent Üzümcüoğlu'na emanet. Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olan Levent Üzümcüoğlu, sektörün önde gelen kurumlarında uzun yıllar gayrimenkul geliştirme konusunda yönetici olarak görev aldıktan sonra Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun'un yürürlüğe girmesi ile beraber kentsel dönüşüm projelerinde uzun süre deneyim kazandı. 

Kentsel dönüşüm EVA Gayrimenkul Değerleme kentsel dönüşüm departmanı EVA Kentsel dönüşüm