Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi afişi

Kentsel dönüşüm, bu zirvede tartışılacak

Kentsel dönüşüm Emine Pile 12.10.2015
Kentsel dönüşüm kavramının kamuoyunda tam olarak anlaşılmasını sağlamak için gerçekleştirilen Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi 22 Ekim'de yapılacak
Management Plus Danışmanlık ve Eğitim tarafından organize edilmekte olan Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde bu yıl da kentsel dönüşüm konuşulacak.   

Niteliksiz konut stoğuna sahip olan ülkemizi çok yakından ilgilendiren ve gelecek 20 yıl içerisinde ekonomimizin lokomotifi olacağı gibi gözüken kentsel dönüşümün, kamuoyunda tam olarak anlaşılmasını sağlamak amacıyla planlanan “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi” 22 Ekim Perşembe Balıkesir Balkonuk Center'da gerçekleştirilecek. 

Balıkesir ve ilçelerindeki arsa sahiplerini, kat maliklerini, konut ve gayrimenkul geliştiricilerini, inşaat sektörünü, inşaat malzemeleri sektörünü ve finans sektörünü yakından ilgilendiren zirveye çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.

Kamudan ve özel sektörden, üniversitelerden çok değerli konuşmacıların katılacağı zirvede;

  • Balıkesir'de ve ilçelerinde kentsel dönüşüm süreci içerisinde yapılması gerekenler,
  • Kentsel dönüşümde karşılaşılacak zorluklar ve nasıl aşılacağı,
  • Kentsel dönüşümün ülke ekonomisine getireceği katkılar,
  • Kentsel dönüşümün finansal ve ekonomik boyutları,
  • Arsa sahiplerine ve kat maliklerine düşen görevler ele alınacak.
     
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Ticaret Odası'nın, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ve TÜBİTAK MAM gibi kurumların destek verdiği zirvede kentsel dönüşüme dair tüm sorulara yanıtlar bulunacak.

Kentsel dönüşüm zirvesi Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi TÜBİTAK