kagithane-kentsel-donusum-hasbahce-evleri

Kağıthane Hasbahçe Evleri'nin temeli atıldı!

Kentsel dönüşüm 01.04.2017 15:03

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Hasbahçe Evleri temel atma töreninde emlaktasondakika.com'a özel açıklamalarda bulundu.

Kağıthane Hasbahçe Evleri kentsel dönüşüm projesinin temel atma törenine katılan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, emlaktasondakika.com mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu. Bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Kılıç, bu çalışmalar sonucunda yapı stokunun yüzde 60'lık bölümünün yenilendiğini ifade etti. İşte Fazlı Kılıç'ın açıklamaları…

Kentsel dönüşümle evler yüzde 500 değerleniyor

“Kağıthane'de uzun zamandır kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. 2006 yılında 1/500 ve 1/1000'lik planlarımızı hayata geçirdik. Bu planlarla birlikte 3 ayrı aşamada kentsel dönüşüm çalışması başlattık. Bunlardan biri gecekonudu önleme bölgeleri, biri sanayi alanının dönüşümü, diğeri de mahalle aralarındaki dönüşüm. Mahalle bazında dönüşümde komşular bir araya gelip ada bazında anlaşırlarsa yüzde 30 imar artışı veriyoruz. Bu sayede yeni evler yüzde 400-500 seviyelerinde değer kazanıyor”

Ada bazında kentsel dönüşüme yüzde 30 imar artışı

“100'e yakın proje oldu, başlayanlar var, bitenler var. Neden yüzde 30 imar artışı veriyoruz, ada bazında bir araya gelindiğinde her projenin otoparkı oluyor. İnşaatı arsanın yüzde 40'lık bölümüne yapıyoruz, kalan bölümünü ise çocuk parkı olacak şekilde dizayn ediyoruz. Bu anlamda kentsel dönüşüme önemli teşvikler sağlıyoruz”

Kağıthane'nin yüzde 60'ı yenilendi

"Kağıthane'de yapı stokunun yüzde 60'lık bölümünü yeniledik, bu da 110 bin bağımsız alana denk geliyor. Göreve gelir gelmez süratle kentsel dönüşümü düşündük. 1999 depreminden sonra kalıcı önlemler aldık. Yapı stokunun yüzde 60'lık bölümünü yeniledik, geleceğe güvenle bakıyoruz"

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com