esenler emlak konutları kentsel dönüşüm

Esenler’in kentsel dönüşümünde bedava daire!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 17.02.2015
Esenler Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamında yeni projelerde hak sahiplerine konutları bedava veriyor.
ESD - Esenler Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerine ara vermeden devam ediyor. 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi yasasında ilk riskli alan ilan edilen bölgede binlerce konut yenilendi. İstanbul'u bu şekilde çok sarsması beklenen Marmara depreminin yaklaşıyor olması da dönüşümün önemini bir kat daha arttırıyor.

İmza atmayın

Esenler Belediyesi, bölgede özel şirketlerle de kentsel dönüşüm konusunda işbirliği yapıyor. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bu tarz projelerde hak sahiplerine, belediyenin hukukçularına danışmadan kesinlikle imza atmamaları konusunda uyarı yaptıklarını açıkladı.

Maliyeti ödüyorlar

Mehmet Tevfik Göksu önderliğinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projelerinde hak sahiplerinden bir bedel talep edilmiyor. Ancak dönüşümden sonra büyük konut isteyen hak sahipleri olması durumunda kolay ödeme seçenekleriyle aradaki maliyet farkı tahsil ediliyor.

Hangi mahallede ne kadar konut bedava?

Esenler Belediyesi, mahallelere göre verilecek bedava konut büyüklüğünü yapılan proje doğrultusunda belirliyor.

Havaalanı Mahallesi'nde 100 metrekare taşınmazı bulunan hak sahibine 80 metrekare, Oruç Reis Mahallesi'nde 100 metrekare taşınmazı olan hak sahibine 65 metrekare bedava ev tahsis ediliyor. Tuna Mahallesi'nde ise 100 metrekarelik dairesi bulunan hak sahibine dönüşüm sonrasında 70 veya 75 metrekarelik konut bedava verilecek.

esenler kentsel dönüşüm mehmet tevfik göksu

2009 yılından beri kentsel dönüşümün sürdüğü Esenler'in Havaalanı'ndaki Emlak Konut projesinde teslimler 2015 yılı sonunda gerçekleştirilecek. Mehmet Tevfik Göksu'ya göre dönüşümün 20 yıl daha sürmesi bekleniyor.

esenler tuna mhallesi kentsel dönüşüm esenler kentsel dönüşüm projeleri esenler oruç reis kentsel dönüşüm