Sivas’ta yapılacak şehirlerarası otobüs terminalinin temeli atıldı!
Haberler / Kent Bölge Haberleri / Sivas’ta yapılacak şehirlerarası otobüs terminalinin temeli atıldı!

Sivas’ta yapılacak şehirlerarası otobüs terminalinin temeli atıldı!

Kent Bölge Haberleri 14.11.2012 14:43

Sivas'a yapılacak yeni şehirlerarası otobüs terminalinin temeli, törenle atıldı

 

Sivas'a yapılacak yeni şehirlerarası otobüs terminalinin temeli, törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, ''Seçim döneminde terminal binasını yeniden yapacağımızı değil de binayı elden geçireceğimizi vaat etmiştik. Baktık ki eski terminal binamızı ne kadar süslesek, güzelleştirsek, rötuşlarını yapsak da yapılan masraflar boşa gitmiş olacak'' dedi.

Mevcut binanın yüksekliğinin ve ısınma problemlerinin fazla olduğunu belirten Ürgüp, ''Yapıldığı günün şartlarına göre iyi bir bina ama bugünün şartlarına uymuyor. 1 yıl süren bir proje çalışması yaptık. Bu proje Türkiye'de şu anda uygulanan bir proje değil. İniş-biniş peronları ayrı olacak. Yazıhaneler olduğu gibi muhafaza ediliyor. Her iki tarafta da yer alacak tuvaletler ücretsiz olacak. Lokanta ve dükkan sayılarını muhafaza ediyoruz. Peronlar fazla. Peronların fazla olması iniş-binişi rahatlatacak'' diye konuştu.

Ürgüp'ün konuşmasının ardından dua edilerek, kurban kesildi. Vali Zübeyir Kemelek ve Belediye Başkanı Ürgüp, butona basarak terminalin temelini attı. 7 bin metrekare alana yapılacak yeni terminal, 32 perondan oluşuyor.

Seyit Ahmet Eksi/AA