Konyaaltı Sahili projesi

Konyaaltı Sahili projesi, 17 Kasım'da ihale edilecek!

İhale Zeynep Karabağ 15.11.2016
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak dünya çapındaki projeyi 17 Kasım Perşembe günü ihaleye çıkarıyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı Sahili projesini ihaleye çıkarıyor. 17 Kasım Perşeme günü gerçekleştirilecek olan ihale Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden canlı olarak yayınlanacak. Antalya'nın geleceğine yön verecek dev projeyi bilim adamları ve mimarlar seçti, sivil toplum örgütleri yön verdi. 

Antalya'nın pırlanta gerdanlığı 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahili'ni dünyanın konuştuğu bir cazibe merkezi haline getirecek proje, 17 Kasım Perşembe günü saat 14.00'de Büyükşehir Belediyesi Encümeni Toplantı Salonu'nda ihaleye çıkacak.

Devlet İhale Kanunu'nun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile yapılacak ihale, projenin hazırlanan idari ve teknik şartname hükümleri doğrultusunda inşasını, 29 yıl süre ile artırıma esas yıllık bir bedel karşılığı işletilmesini ve süre sonunda bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesini kapsıyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=konyaalt%c4%b1'>konyaaltı</a> sahili projesi  

Tahmini yatırım maliyeti 130 milyon lira 

İhalede, Konyaaltı Varyantından itibaren, limana kadar olan tüm sahili kapsayan projenin tahmini toplam yatırım bedeli 129 milyon 471 bin 934 TL olarak tespit edildi. Artırıma esas yıllık işletme bedeli ise 6 milyon 100 bin lira, artı KDV olarak belirlendi. İşletme bedeli, ihaleyi kazanan yüklenici firma tarafından şartnameye göre 6 yıllık peşin olarak ödenecek.  Ayrıca işletmeden elde edilecek yıllık gayri safi hasılattan yüzde 1 artı KDV'lik pay da belediyeye ödenecek. İşin süresi ise yer teslimi tarihinden geçerli olmak üzere yapım süresi dahil 29 yıl olacak.

Yaşam ve çekim merkezi olacak

Konyaaltı'nı bir yaşam ve çekim merkezi haline getirecek projeye fikir vermesi için Büyükşehir Belediyesi'nin, Mimarlar Odası'nın öncülüğünde yaptığı yarışmayı Yüksek Mimar Mucip Ürger ve ekibi kazanmıştı. Ardından tartışmaya açılan projeye, Antalya'daki sivil toplum kuruluşları ve ilgili meslek odaları son şeklini vermişti. Kent dinamiklerinin yön verdiği proje ile Konyaaltı, içinde sosyal alanlar, meydan, kültür merkezlerinin de yer alacağı yepyeni bir çehreyle misafirlerini ağırlayacak. Projede; yeşil alanlar denize kadar kesintisiz ulaşacak, vatandaşlar için sahil, önünde hiçbir engel ve duvar olmayacak şekilde düzenleniyor. Antalyalıların ve her yıl şehri ziyarete gelen on milyonlarca turistin en iyi şekilde faydalanacağı Konyaaltı bir dünya projesi olarak Antalya'nın değerine değer katacak. 

Konyaaltı Sahili projesi Konyaaltı Sahili antalya konyaaltı