Çeşme-Alaçatı Havalimanı

Çeşme-Alaçatı Havalimanı ihalesi 20 Nisan'da yapılacak

İhale 17.02.2018 12:12

DHİM, Çeşme Alaçatı Havalimanı ihalesinin tarihini bugünkü Resmi Gazete'de açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım daha önce İzmir'de 35 proje hayata geçireceklerini müjdelemiş ve bu projeler arasında Çeşme- Alaçatı Havalimanı'nın da yer aldığını dile getirmişti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, yap-işlet-devret modeli kapsamında yapılacak olan Çeşme Alaçatı Havalimanı ihalesini 20 Nisan'da yapacağını açıkladı. 

Çeşme Alaçatı Havalimanı, yap-işlet-devret modeli kapsamında kapalı teklif alma usulü ile ihale edilecek. Geçici teminat bedeli 1 milyon lira olan ihale için son teklif verme tarihi 20 Nisan 2018 günü saat 09.30 olarak belirlendi. 

Söz konusu işe ait ihale 20 Nisan 2018 günü saat 10.00'da DHMİ Genel Müdürlüğü'nde kapalı teklif usulüne göre yapılacak. 

"VERDİĞİMİZ BİR SÖZÜ DAHA TUTACAĞIZ"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konuyla ilgili olarak, "Alaçatı Havalimanı projesiyle ilgili bütün çalışmalarımızı bitirdik. Kamulaştırma önemliydi ve tamamlandı. Daha önce yatırım planında olması nedeniyle ÇED ihtiyacı zaten yoktu. İhtiyaç listesi çalışmaları da tamamlandı. Önümüzdeki 3-4 ay içinde avam projesi çalışmalarını tamamlayacağız. Daha sonra da yap-işlet-devret ihalesini de gerçekleştirerek İzmirlilere verdiğimiz bir sözü daha tutacağız." diye konuştu.

Ayrıntılar için tıklayınız!