büyükçekmece albatros arsa ihalesi

Büyükçekmece Belediyesi icralık oldu!

İhale Uğurcan Tokay 04.04.2016
Geçtiğimiz aylarda ihale edilen ve üzerinde konut+otel yapılması planlanan Büyükçekmece Belediyesi'nin arsaları icradan satışla çıktı.
Daha önce Büyükçekmece Belediyesi'yle bölge halkını birbirine düşüren Albatros'taki arsanın bir bölümü icradan satışa çıktı. Belediyenin lüks rezidans ve otel projesi yapmak için 172 milyon lira bedelle ihale ettiği arsanın geleceği merak uyandırdı.

Hem konut hem otel yapılabiliyor

Metrekaresi 2 bin 500 liradan hesaplanan arsada atışa çıkan bir bölüm için tahmini bedel 70 milyon lira, diğer bölüm için ise 32 milyon 717 bin 545 lira olarak belirlendi. Yüzde 60'ı turizm, yüzde 40'ı konut+ticaret alanı imarlı olan arsanın icradan satışa çıkması dikkat çekiyor.

Hasan Akgün açıklamıştı

Halk ve STK'ların yeşil alan olarak kalmasını istediği arsa için Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün “30 bin metrekare alanda otel, rezidans ve yeme-içme alanları yapacağız. 10 bin metrekare alandan sonra kalan bölümü sahille birleştirip 190 bin metrekare yeşil alan yapacağız” demişti.

Emlaktasondakika.com olarak konuyla ilgili görüştüğümüz Büyükçekmece Belediyesi yetkilileri, icrayla ilgili olarak belediyeden bilgi verilmeyeceğini belirtti.

İlk satış 13 Mayıs'ta

Tahmini bedeli 100 milyon liranın üzerinde olan arsa için ilk satış 13 Mayıs 2016 günü saat  14.30 ile 14.35 arasında Büyükçekmece Adliyesi'nde yapılacak. Alıcı çıkmaması durumunda ikinci satış 10 Haziran 2016 günü ayı yer ve saatte gerçekleştirilecek.

İhalenin ayrıntıları için tıklayın!

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

büyükçekmece albatros projesi büyükçekmece albatros sahil rezidans projesi Hasan Akgün