Ofisini Tasarımınla Konuştur yarışmasının afişi
Haberler / Şirket haberleri / Ofis Tekin Exclusive’in tasarım yarışması büyük ilgi gördü

Ofis Tekin Exclusive’in tasarım yarışması büyük ilgi gördü

Şirket haberleri 22.05.2014 11:19

Ofis Tekin Exclusive’in ergonomik ve verimli çalışma mekanları sağlayacak genç yetenekler aradığı ofis tasarım yarışması yurt genelinde büyük ilgi gör

Ofis Tekin Exclusive'in dereceye gireceklere iş olanağı sağlayan Ofisini Tasarımınla Konuştur yarışması,  yurt genelinde özellikle üniversite öğrencilerinden büyük ilgi görüyor. Ergonomik ve verimli çalışma mekanları oluşturacak genç yeteneklerin arandığı tasarım yarışmasına gösterilen ilgiden dolayı son derece mutlu olduklarını dile getiren Ofis Tekin Exclusive Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, “Çok sayıda üniversite öğrencisinden telefonlar aldık. Gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmak bizleri mutlu etti. 'Ofisini Tasarımınla Konuştur' yarışması kreatif beyinlere, iş kapılarını açacak olması nedeniyle de büyük önem taşıyor. Tasarımcı ihtiyacının zirvede olduğu ofis mobilya sektöründe, genç yetenekleri sektöre teşvik etmek ve bu anlamda fırsatlar sunmanın önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi. Yarışma sona erdikten sonra da gençlere katkı sağlayacağını belirten Cemal Tekin, “Ofisini Tasarımınla Konuştur” yarışmasında ilk üçe giren yarışmacılara istihdam garantisi verdiklerinin altını çizdi.

Genç tasarımcıların yeteneklerinin iş kaygısıyla gölgelenmemesi gerektiğinin belirten Tekin, yarışmada özellikle bölüm ve üniversite ayrımı yapmadıklarını vurguladı. Tekin, “Gençler erken yaşlardan itibaren bir yarışın içindeler. Özellikle üniversite döneminde gelecek kaygısının da oluşmaya başlamasıyla, gençleri bir korku sarıyor. Hatta kimileri bu uğurda hayallerinden vazgeçebiliyor. Ofis Tekin Exclusive olarak yenileyici fikirlere sahip, kreatif beyinlere kapılarımız sonuna kadar açık. Tasarımlarını yapsınlar işi kapsınlar” dedi. Başkent Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Tepecik'in başkanlığında oluşturulan yarışma jürisinde, İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Umut Şumnu, İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. Ferhat Dorkip, Ofis Tekin Exclusive Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin ve RPR Medya AŞ Perakende Sektör Temsilcisi Tuğçe Özkuş bulunuyor. Yarışmada, birinci seçilen tasarım Ofis Tekin Exclusive tarafından üretilecek ve satışından elde edilen ücretin belirli bir kısmı tasarımcıya aktarılacak. İkinci seçilen tasarımcının sektörle ilgili yurtiçi fuara katılımcı olması sağlanarak, masrafları Ofis Tekin Exclusive tarafından karşılanacak. Üçüncü seçilen tasarımcı ise Ofis Tekin Exclusive'de ücretli staj hakkı elde edecek.

Ankara, İstanbul, Konya, Eskişehir gibi şehirlerden yoğun ilgi gösterilen yarışma, 15 Ekim'de sona erecek. Sonuçların 29 Ekim'de açıklanacağı yarışmaya katılmak isteyen tasarımcılar, ofis mekanları tasarımlarını info@ofistekin.com adresine gönderebilirler.