Türk zenginlerin yeni gözdesi; ıssız adada, doğayla iç içe Survivor tadında tatil yapmak!
Haberler / Güncel / Türk zenginlerin yeni gözdesi; ıssız adada, doğayla iç içe Survivor tadında tatil yapmak!

Türk zenginlerin yeni gözdesi; ıssız adada, doğayla iç içe Survivor tadında tatil yapmak!

Güncel 28.09.2012 10:18

Avrupa ve ABD'den vazgeçen, deniz, kum ve güneşi terk eden ünlüler, macera peşinde koşuyor. Issız adada, doğayla iç içe adeta Survivor tadında bir tatil yapıyor

 

Türkiye'nin zenginleri, gözünü macera turizmine dikti. İtalya, Fransa ve ABD gibi geleneksel tatil anlayışından vazgeçen iş, sanat ve sosyete dünyasının ünlü isimleri, artık Güney Pasifik, Brezilya, Arjantin, Afrika ve Antartika gibi bölgeleri keşfediyor. Global turizm portalı Geographika, Türk zenginlerinden gelen yoğun talep üzerine, bu ülkelere tatil planları hazırladı. Şirket, önümüzdeki günlerde ismini saklı tuttuğu bir çifti, Güney Pasifik'teki ıssız bir adaya yolluyor. 
 
5 YILDIZLI BARAKA! 
Tonga ülkesine bağlı Robinson Crusoe adasına gidecek ilk Türk çift, adada palmiye yapraklarından inşa edilmiş bir barakada konaklayacak. Bu çifte biraz yiyecek, pala ve acil durumlar için cep telefonu verilecek. Şu anda İzlanda'da Türk turistlerin bulunduğunu söyleyen Geographika'dan Sinan Haliç, "Önümüzdeki 2 hafta, Brezilya ve Arjantin'de geçecek bir balayı macerasına katılacak Türk çiftimiz var. 29 Kasım'da Antarktika'ya gidecek 4 kişilik bir grubumuz var" dedi. Haliç, Türkiye'nin önde gelen birçok işadamının, bu turlara katıldığını belirtti. Afrika'nın da Türk zenginlerinin yeni gözdesi olduğunu dile getiren Sinan Haliç, önümüzdeki günlerde 40 kişilik bir grubun, Afrika'daki doğa koruma kamplarına katılacağını anlattı. 
 
DOĞA KORUMA KAMPLARI 
Türk zenginler, kamplardaki yetim aslan yavrularını biberonla besleyecek, balina koruma projelerinde yarı turist yarı araştırmacı olarak katkı sağlayacak. Asya'da günün yarısını gezerek, diğer yarısını da fakir çocuklara eğitim vererek geçirecek. Türkiye'de geçtiğimiz aylarda çeşitli ülkelerde macera dolu tatil deneyimi yaşayanların başında ise TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ile işadamı eşi Cem Boyner, Şebnem ile Celal Çapa, sosyetik işkadını Ahu Aysal, Ender Mermerci, Feryal ile Kemal Gülman ve Mustafa Koç'un geldiği biliniyor. 
 
Özge Gürcan/Takvim