Süleyman Soylu açıkladı, İşte AK Parti’nin oy oranı
Haberler / Güncel / Süleyman Soylu açıkladı, İşte AK Parti’nin oy oranı

Süleyman Soylu açıkladı, İşte AK Parti’nin oy oranı

Güncel 03.02.2014 15:50

A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularının yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti’nin oy oranını açıkladı

3 önemli araştırma şirketinin verilerine göre AK Parti'nin ocak ayındaki oy oranının yüzde 50 bandında olduğunu söyleyen Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesine ilişkin çağrısına destek vererek, '' Saha burası. Bizim elbisemizin başka ülkelerde başka mahfillerde bir şekilde biçilmesine biz müsaade edemeyiz'' dedi.
17 Aralık Neo-Modern bir darbedir
28 Şubat'ı biz post modern bir darbe olarak değerlendiriyoruz, 17 Aralık'ı da neo-modern bir darbe olarak değerlendiriyoruz. Yeni bir darbe modeli yani. 17 Aralık neo darbedir ama içerinde hem hukuk yolsuzluğu vardır, hem demokrasi hırsızlığı vardır. İkisinin bir araya gelmiş halidir.
Oyumuz yüzde 50 bandında
Ocak ayında elimizde 3 ciddi araştırma vardı. Bu araştırmalar, bizim % 50 bandında olduğumuzu çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Burada bir düzeltme de yapmak isterim, bu yarın bir genel seçim olsa oyumuz ne olur sorusunun karşılığı değil, 30 mart yerel seçimlerinde kime oy vereceksinizin karşılığı bu.
Saha burası, başka mahfiller olamaz
Genel Başkan Yardımcımız çok doğru bir değerlendirme ortaya koyuyor, saha burası. Eğer siyaset yapılacaksa da burada, eğer bir mücadele yapılacaksa da burada, eğer Türkiye'nin geleceğine yönelik bir değerlendirme yapılacaksa da saha burasıdır. Bizim elbisemizin başka ülkelerde ve başka mahfillerde bir şekilde biçilmesine biz müsaade edemeyiz.

Habergazete.com