Starbucks
Haberler / Güncel / Starbucks 400. mağazasını Tophane’ye açıyor

Starbucks 400. mağazasını Tophane’ye açıyor

Güncel 03.02.2018 14:16

Starbucks Türkiye’de, 400 mağazaya ulaşıyor. Kahve devinin yeni mağazası İstanbul Tophane’de yer alacak.

ABD'li kahve devi Starbucks, Türkiye'de yeni mağazalar, yeni iller ve yeni konseptleri Starbucks Reserve, On the go ve We Proudly Serve ile büyümesini sürdürüyor. 2003 yılında girdiği Türkiye'deki 400'üncü mağazasını Tophane'de Starbucks Reserve konseptiyle açmaya hazırlanıyor.

30 kentte kahve tutkunlarıyla buluşan Starbucks ayrıca 15 On the go noktası ve 60'ın üzerinde We Proudly Serve lokasyonuyla kahve severlere hizmet veriyor. 

Reserve konsepti, dünyada nadir bulunan egzotik kahve çekirdeklerinin özel yöntemlerle demlendiği mağazalardan oluşuyor. Starbucks Tophane Reserve'de, farklı çekirdek ve demleme teknikleriyle daha önce denenmemiş lezzet ve deneyimler sunulacak. Kahvenin lezzetini ortaya çıkaran, nüansları göz önüne seren, her fincanda lezzet katan ‘tek fincanlık demleme yöntemi Clover', Starbucks Tophane Reserve'de yerini alacak. 

Clover, kahvenin tadının da kokusu kadar iyi olması gerektiğinden yola çıkılarak geliştirilmiş; bugün tüm dünyada sadece Starbucks mağazalarında sunulan bir demleme yöntemi olarak, Reserve kahvelerinin tatlarının en yoğun ve mükemmel şekilde deneyimlenmesini sağlıyor. Starbucks Tophane Reserve'de Clover'ın yanı sıra Pour Over, Chemex ve Syphon demleme teknikleri de kahvenin profiline ve tercihe göre seçilerek uygulanacak.