LeBron James 36.75 milyon dolara malikhane aldı
Haberler / Güncel / LeBron James, Beverly Hills'te malikane satın aldı!

LeBron James, Beverly Hills'te malikane satın aldı!

Güncel 02.10.2020 11:47

LA Lakers yıldızı LeBron James, Beverly Hills'de 36,75 milyon dolara Akdeniz tarzı bir malikhane satın aldı.

Mülkün tamamı Akdeniz tarzı bir ev, iki misafirhane, sinema odası, yüzme havuzu, havuz evi ve tenis kortu dahil olmak üzere bir dizi yapı ve bolca alandan oluşuyor. Bu doğal ortam şehrin manzarasına da hakim.

Çitlerle kaplı bir araç yolu ve palmiye ağaçları ile süslenmiş mini tepe sonrasında yaklaşılan ana konut, iki yatak odalı süit ve yedi şömineyle 845 metrekareyi kapsıyor. Bina 1930'larda inşa edilmiş, ancak yıllar içinde sahipleri tarafından güncellenmiş.

Tavan pencereleri, çeşmeli bir yemek odasını aydınlatıyor. Ahşap kirişli tavanlar, ofis ve iç-dış oturma odasının tepesini oluşturuyor. Arka bölümde ise, çeşmeli kaldırım taşlı bir avlu ve tramplenli masmavi bir yüzme havuzu bulunuyor.

Mülk, Nisan ayında 39 milyon dolardan satışa çıktı. Ünlü dizi yapımcısı William J. Bell'in malikhaneyi 2,9 milyon dolara satın aldığı 1986 yılından bu yana malikhane satışa ilk kez çıktı.

Bu yıl 17. sezonunda MVP ikincisi olan James, tüm zamanların en iyi basketbolcularından biri olarak kabul ediliyor. Üç kez NBA şampiyonu, dört kez MVP ve 16 kez All-Star olan 35 yaşındaki oyuncu, 2018'de Lakers ile anlaşmadan önce Miami Heat ve Cleveland Cavaliers'ı NBA şampiyonluğuna taşıdı.