Körfez Geçiş Köprüsü bölgesi
Haberler / Güncel / Körfez Geçiş Köprüsü bölgeyi canlandırdı

Körfez Geçiş Köprüsü bölgeyi canlandırdı

Güncel 13.01.2016 10:25

2018 yılında hizmete açılması planlanan Körfez Geçiş Köprüsü güzergahındaki il, ilçe, belde ve köylerde şimdiden ekonomik hareketlilik başladı.

Yalova Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Yalova'nın Geleceği Kentsel Gelişim Senaryoları ve Yol Haritası Çalıştayı”nda projenin yansımaları konuşuldu.

"KÖPRÜNÜN YANSIMALARI FIRSATA ÇEVRİLMELİ"

Yalova Belediye Meclisi salonunda yapılan çalıştayın açılış konuşmasını Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yaptı. 17 Ağustos 1999 depremi ve Körfez Geçiş Köprüsü projesinin Yalova'nın 2 önemli kırılma noktası olduğuna dikkat çeken Vefa, "Köprünün yansımaları fırsata çevrilmeli" dedi.

Körfez Geçiş Köprüsü'nün Yalova'nın sanayi ve ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Vefa, "Proje güzergahında yeni ekonomik faaliyetler ve istihdamlar ortaya çıkacaktır" dedi.

2016 YILININ SONUNDA AÇILACAK

28 Ekim 2010'da temeli atılan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin Gebze-Bursa arasındaki 83 kilometrelik kesiminin 2016 yılının sonunda açılacağını söyledi.

Projenin tamamının ise 2018 yılı sonunda biteceğini belirten Vefa, "8 milyar dolarlık projenin güzergahında yer alan il, ilçe, belde ve köylerimizde büyük bir ekonomik hareketlilik şimdiden başladı" diye konuştu.