Hadımköy Askeri Hastanesi salgınla mücadele için hazırlanıyor
Haberler / Güncel / Hadımköy Askeri Hastanesi salgınla mücadele için hazırlanıyor

Hadımköy Askeri Hastanesi salgınla mücadele için hazırlanıyor

Güncel 09.05.2020 12:02

Hadımköy'de yapımı devam eden ve pandemi hastanesi olarak hizmet vermesi planlanan Hadımköy Askeri Hastanesi’nde restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında hizmet verecek İstanbul'un en eski hastanelerinden biri olan Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi'nin pandemi hastanesi olarak kullanılması kararı alınmıştı. Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1891 yılında yaptırılan tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi'nde restorasyon çalışmaları ise hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmaların devam ettiği hastane drone ile havadan görüntülendi. Görüntülerde geniş bir alanda oluşturulan inşaat sahasında iş makineleri ve hafriyat kamyonları ile hummalı bir çalışma yürütüldüğü görüldü. Ayrıca hastanenin çatısı ve dış cephesindeki çalışmalarının büyük bir kısmının tamamlandığı ve hastanenin bahçesinde de peyzaj çalışmalarının devam edildiği görüldü. Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi yenileme çalışmalarının ardından Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Hadımköy Ek Hizmet Binası olarak hizmete açılacak.