Bilkent Center
Haberler / Güncel / Bilkent Center, çocukların okul dönüş heyecanını paylaşacak

Bilkent Center, çocukların okul dönüş heyecanını paylaşacak

Güncel 09.09.2014 14:46

Çocukların okula dönüş heyecanı, Bilkent Center’da gerçekleşecek birbirinden güzel etkinlikler ile renkleniyor

Açıldığı günden bu yana Ankara'nın sosyal yaşamına yepyeni bir boyut kazandıran Bilkent Center, okula dönüş etkinlikleri kapsamında çocukları birbirinden eğitici ve bilimsel aktiviteler ile bir araya getiriyor. 13 Eylül Cumartesi günü 16:00'da başlayacak olan etkinliklerde ilk olarak maskot tiyatrosu gerçekleştirilecek. Maskotların sergileyeceği keyifli oyunun öncesinde ve sonrasında  minikler maskotlar ile avm içerisinde keyifle vakit geçirecek.

 13 Eylül Cumartesi akşam üzeri ise Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi ile beraber “Yıldızları ve Güneşin Batışını İzliyoruz” etkinliği ile çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecekler.  16:00 – 22:00 saatlerinde Bilkent Center ziyaretçileri  Rasathane yetkilileri eşliğinde güneşin batışını, güneş atmosferini, satürn ve mars gezegenlerini, yıldızları izleme keyfi yaşayacak.

 14 Eylül Pazar günü ise 15:00-17:00 saatleri arasında bilim atölyesi gerçekleştirilerek “Sihirli Buz Deneyi” yapılacak ve çocuklar hep beraber birbirinden ilginç deneyler yapacaklar. 

Gerçekleştirdiği özel etkinlikler ile fark sunan Bilkent Center, okula dönüş etkinlikleri ile bütün çocukları eğlenceye davet ediyor.