Bilici Termal Tatil Köyü tanıtımındaki kutsi konserinden bir kare
Haberler / Güncel / Bilici Termal Tatil Köyü, Kutsi konseriyle tanıtıldı

Bilici Termal Tatil Köyü, Kutsi konseriyle tanıtıldı

Güncel 04.06.2014 10:36

Siv Yapı’nın hayata geçirdiği Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü, 31 Mayıs’ta düzenlenen Kutsi Konseri ve İclal Aydın şiir dinletisi ile tanıtıldı

Sivas'ın önde gelen firmalarından Siv Yapı'nın hayata geçirdiği Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü, 31 Mayıs'ta düzenlenen Kutsi Konseri ve İclal Aydın şiir dinletisi ile tanıtıldı. Doğal kaplıca sularıyla dünyaca ünlü bir konuma gelen Sivas sıcak Çermik bölgesine,tüm şehreilkleri taşıyacak Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü kuruluyor.

Siv Yapı'nın 40 milyon TL'lik yatırımla inşasına devam ettiği Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü, 31 Mayıs'ta Sivas kent meydanında düzenlenen Kutsi konseri ve İclal Aydın şiir dinletisiyle tanıtıldı.

Tatil köyü konseptiyle tasarlanan Bilici Termal, 4 bin 990 TL'den başlayan fiyatlarla, 7, 10 ve 15 günlükdevremülk olarak satışa sunuldu.

SİVAS'A 80 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

On bini aşkın kişinin katıldığı konserde projenin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Siv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı M. Akif Bilici; “Anadolu'nun en hızlı gelişen şehirlerinden Sivas'a yatırımlarımızla değer katmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. 40 milyon TL yatırımla hayata geçirdiğimiz Bilici Termal projemizle şehre birçok ilki kazandıracağız. Bilici Termal ile Anadolu'da inşaat projelerinde bir sembol olacağız ve bu anlamda bir çok ilki gerçekleştireceğiz.Bilici Termal projemizin yanı sıra 60 milyon dolarlık yatırımla inşa edeceğimiz ve şehrin en büyük kompleksi olacak 1.000 yataklı bir de otel projemiz bulunuyor. Önümüzdeki üç yıl içerisinde 80 milyon doların üzerinde bir yatırım yapacağız. Siv Yapı olarak Sivas'a katma değer kazandırmayı hedef edindik ve bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

LEED SERTİFİKASI ADAYI

Doğal kaplıca kaynaklarıyla ünlü Sivas Çermik bölgesinde hayata geçirilen Bilici Termal, çevreci yapısıyla LEED sertifikasına aday olarak bölgede bir ilki gerçekleştiriyor.

Türkiye'de ilk kez zeminden soğutma uygulamasını bu projede uygulayacak olan Siv Yapı, Anadolu'da inşaat projelerinin de çıtasını yükseltiyor. 

12 dönüm arazi üzerinde konumlandırılan Bilici Termal,  Türkiye'nin ilk ekolojik jeotermal tatil köyü olarak öne çıkıyor. Ayrıca Sivas'ın ilk devremülk projesi olan Bilici Termal, şehre yeni bir turizm alanı açıyor. 

GENİŞ SPOR VE DİNLENME ALANLARI SUNUYOR

Bilici Termal'de bay ve bayanlar için 680'er metrekarelik açık ve kapalı termal havuzlar, kür merkezi,Türk hamamı, sauna, bay ve bayan fitness salonu, tenis kortu, futbol sahası, açık hava sineması, ve satranç, bilardo, dart ile masa tenisinin yer aldığı hobi odaları yer alıyor.

Projede 1+1, 2+1 ya da 3+1 daire tipleri yer alıyor. Her dairede mutfak dolabı, buzdolabı, bulaşık makinası, LCD televizyon, konsol,yemek masası, yatak odası, gardırop, vestiyer, banyo dolabı ve hilton lavabo standart olarak sunuluyor.

Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü 1 Haziran 2015'te misafirlerini ağırlamaya başlayacak.