Berat Kandili dolayısıyla Ankara Kocatepe Camisi'nde özel program düzenlenecek!
Haberler / Güncel / Berat Kandili dolayısıyla Ankara Kocatepe Camisi'nde özel program düzenlenecek!

Berat Kandili dolayısıyla Ankara Kocatepe Camisi'nde özel program düzenlenecek!

Güncel 23.06.2013 15:51

'Rahmet Gecesi'' olarak da adlandırılan Berat Kandili dolayısıyla, Diyanet İşleri Başkanlığınca Ankara Kocatepe Camisi'nde özel program düzenlenecek

Ramazan ayının müjdecisi olan ve Şaban ayının ondördüncü gecesini on beşinci gününe bağlayan Berat Kandili, bugün kutlanacak.

Berat, günahlardan arınmayı, Yüce Allah'ın rahmet ve mağfiretine ulaşmayı ifade ediyor. Berat Kandili,  Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olma özelliğini taşıyor.

Hz. Muhammed'in, Cenab-ı Allah'ın kendisinden bağışlanma dileyenleri affedeceğini, içtenlikle yapılan duaları kabul edeceğini müjdelediği bu gece, bilerek veya bilmeyerek işlenen hata ve günahlardan tövbe ederek, günahların kalplerde bıraktığı kirlilikten arınma, sıkılan ve bunalan ruhların Yüce Allah'ın rahmetine ve mağfiretine ulaşması adına bir fırsat sunuyor.

''Rahmet Gecesi'' olarak da adlandırılan Berat Kandili, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği özel bir programla Ankara Kocatepe Camii'nde kutlanacak.

Gece dolayısıyla Ulu, Eyüp Sultan, Fatih ve Emirsultan camilerinin de aralarında bulunduğu birçok camide mevlit okunacak, dualar edilecek.

AA