mist
Haberler / Güncel / Adnan Alper'in gözünden konut satışının püf noktaları!

Adnan Alper'in gözünden konut satışının püf noktaları!

Güncel 21.08.2017 16:43

MİST İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Adnan Alper, konut satışındaki süreçleri değerlendirdi.

Rekabetin çok yoğun olarak yaşandığı gayrimenkul sektöründe, satış ekipleri satış anlayışını artık değiştirmeli. Projelere yatırım yapacak müşterilerin sadece aklına değil, artık gönlüne de hitap edebilmeli. Duygusal zeka ve empati kurabilme yeteneği satış takımlarının fark yaratabilmesi için en önemli kavramlar haline geldi. Deneyimli bir pazarlama uzmanı müşteri ile iletişimin satıştan sonra devam etmesi gerektiğini bilmeli. Yani aslında satışın gerçekleşmesi yeni ve uzun soluklu bir dostluğun ilk adımı olarak görülmeli. Para kazanmak kadar müşterinin gönlünü kazanmakta sürdürülebilir başarının anahtarı. Satış ofisinden memnun ayrılan her bir müşteri yeni iş fırsatlarının  elde edilmesinde en önemli etken. Tüm araştırmalar gösteriyor ki satış ve pazarlamada en etkili unsur arkadaş tavsiyesi. Tavsiye edilmeyi hedeflemek ise bir satış ekibi üyesinin en önemli amacı olmalı. Duyguların yitirildiği bu günlerde satışın gerçekleşmesinde en güzel şey mesleğinin sevgilisi olmalı. Hakimiyet ve sevgi en kuvvetli donanımdır. Almak isteyen ile satmak isteyenin uyumunu artık çok kolay değildir. Bunu kentsel dönüşümün merkezi Fikirtepe'de çok iyi gözlemliyoruz.

Teknoloj'nin geliştirdiği çalışma şartları iletişimde daha iyi bir iş yaşam dengesi kuruyor. Bireylerin zaman planlaması yapması açısından önemli görünüyor. Çağımız hız ve tüketim çağı…
Teknoloji maliyeti düşürüyor ve hız kazandırıyor. Yani yaptığımız işin kalitesinden önce işin bir an önce tamamlanmasını öncelikli kılıyor. Ancak gözden kaçan şu ki rekabette ayakta kalmayı sağlayan başarı için gerekli olan kaliteyi düşürüyor. Sonuçta satış ekipleri, işlerinin duygusunu yitirebiliyor, sevgiden önce teknolojik robot oluyorlar. Sevmek kadar ilginin de beraberliği kaçınılmaz bir gerçek .

Sn Adnan ALPER
MİST İNŞAAT SATIŞ VE PAZARLAMA KOORDİNATÖRÜ