akıllı depo, Temesist

Temesist, insansız çalışacak akıllı depolar üretecek

Genel Emine Pile 26.04.2015
Depo ve raf sistemleri sektöründe dünyanın önde gelen üreticilerinden Temesist, tamamen insansız çalışacak akıllı depoları üretmek için harekete geçti
Temesist Raf Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül,“Yıllarca Avrupa'dan ithal ettiğimiz mekik robotu 2014 yılında kendi bünyemizde çalışan Türk Mühendislerle ürettik. Aynı yıl robotu daha da geliştirip tamamen insansız çalışan akıllı depolarda kullanılmasını sağlayacak bir projeye başladık. Üniversiteler ve TÜBİTAK'tan destek aldığımız Ar-Ge çalışmalarımız da sona gelindi. Ürünün patentlerini ve CE sertifikaları aldık.Akıllı depo sistemimizi 2016 yılında Almanya'da Cemat Fuarı'nda sergilemeyi hedefliyoruz” dedi. 

137 PROJE İNŞA ETTİ DÜNYA REKORU KIRDI

İngiltere, Hırvatistan, Bulgaristan olmak üzere 42 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Temesist Raf Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Gül, “Çin, Hindistan, Dubai, Suudi Arabistan'dan yüksek teknoloji mekik robotlarımıza yoğun talep alıyoruz. Giydirme raf sistemlerinde 9 yılda Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde 137 adet binasız giydirme raf sistemli depo inşa ederek dünya rekoru kırdık.Son olarak Bulgaristan'da Avrupa'nın en büyük deposunu tamamladık. Mekik robotu üreten dünyada 7 üretici var. Yapmış olduğumuz araştırma sonucunda diğer rakiplerimize göre robotlarımız sorusuz bir şekilde çalışıyor. Robotlarımızın -30 derecede bile rahatlıkla çok uzun sürelerde çalışabiliyor” diye konuştu. 
Hedeflerinin dünya depo ve raf sistemlerinde dünya liderliği olduğunu dile getiren İbrahim Gül şöyle devam etti: “Tüm teknolojik innovasyonları firmamıza kazandırmaya çalışıyoruz. Üniversitelerle, bu alandaki uzmanlarla ve devletimizin desteğiyle Ar-Ge faaliyetlerimize gece gündüz demeden devam ediyoruz. İthalatın önüne geçip teknoloji üretip dünyaya satmak için çabalıyoruz.”

akıllı depo Temesist