tekno asfalt

Tekno Asfalt’tan Senegal yol projesi için asfalt plenti

Genel Hatice İlvan 14.03.2017
Tekno Asfalt, Senegal’de gerçekleşirilecek olan şehirlerarası yol projesinde kullanılmak üzere asfalt plentinin satışını tamamladı.
Türkiye Asfalt sektörünün lideri olan Tekno Asfalt ve Senegal'in en önemli yol yapım firmalarından biri olan ECOTRA firması ile önemli bir iş birliğine imza attı. Şehirlerarası yol projesinde kullanılacak olan Benninghoven ECO 3000 asfalt plentinin kurulumunun, Tekno Asfalt ekibinin gönderdiği "Şantiye Hazırlık Dosyası"na uygun olarak tamamlamasının ardından, Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanıyor. 

Ankara Kazan'da kurulan Tekno Endüstri fabrikasında gerçekleştirdiği asfalt plenti ve komponentlerinin üretimi ile ihracata başlayan Tekno Asfalt, asfalt plentinin yanı sıra, kendi üretimi olan 4 adet bitüm tankı  ve 1 adet kızgın yağ jenaratörünün de satışını ilgili proje özelinde  gerçekleştirdi.  Proje kapsamında talep edilen tüm asfalt üretimi, özel bir çalışmaya gerek kalmadan Benninghoven ECO 3000 afalt plenti ve Tekno Endüstri fabrikasında üretimi gerçekleştirilen asfalt ekipmanları ile sağlanacak. 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması planlalan şehirler arası yol projesinde toplamda 1 milyon ton asfalt üretimi gerçekleştirmesi planlanıyor. 

Satışı gerçekleşen Benninghoven ECO 3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti %4 agrega iç nem oranında 240 ton/saat ve %3 agrega iç nem oranında 260 ton/saat asfalt üretim kapasitesine sahiptir. Benninghoven ECO 3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti, Benninghoven'in diğer asfalt plentleri gibi minimum %20 yakıt tasarrufu sağlıyor.

Benninghoven ECO-3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti, 400 °C çalışma sıcaklığına uygun olarak tasarlanmış ve bu özelliği sayesinde diğer bütün Benninghoven asfalt plenti modellerinde olduğu gibi standart olarak mastik asfalt üretebilme özelliğine sahip

 

Tekno Asfalt Senegal yol projesi ECOTRA ECO 3000 asfalt plenti