imkon-baskani-tahir-tellioglu

Tahir Tellioğlu'ndan 30 Ağustos mesajı!

Genel Uğurcan Tokay 29.08.2016
İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan bir mesaj yayınladı.
İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, 30 Ağustos Zaferi'nin Türkiye'deki birlik ve beraberliğin en güzel resmi olduğunu belirterek, “Yüzyıllardır, bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşayan milletimizin tarihine bakanlar, hiçbir oyun veya planın, bu ülkenin düzenini, sınırlarını değiştiremeyeceğini açık bir şekilde görürler” dedi.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İnşaat Müteahhitleri Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bağımsızlık yolunda tek yürek olan milletin 30 Ağustos 1922'de yazdığı şanlı destanın asla hafızalardan silinmeyeceğine dikkat çekti.

30 Ağustos Zaferi'ni birlik ve beraberliğin en güzel resmi olarak niteleyen Tahir Tellioğlu, “Bu zafer, ilelebet bağımsız yaşayacağımızın tüm dünyaya ilanıdır. Bu zafer, milletimizin bağımsızlığa olan aşkının ve hiçbir zaman boyunduruk altında yaşamaya tahammül edemeyeceğinin açık göstergesidir.26 Ağustos 1922'de başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesini bir kez daha gururla andığımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

TÜM TÜRKİYE HALKININ ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Tellioğlu mesajında şu ifadelere de yer verdi:

“Türk iş dünyası olarak; vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz. Tüm Türkiye halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”

imkon tahir tellioğlu