sur çelik kapı

Sur Çelik Kapı'nın anahtarları kopyalanmıyor!

Genel Uğurcan Tokay 24.01.2016
Sadece yetkili servislerde çoğaltılabilen anahtarlar sayesinde hırsızlığın önüne geçiliyor.
Kilit sistemiyle birlikte verilen kartın sunulması ve müşteri kimliğinin doğrulanması sonucunda sadece yetkili servislerde çoğaltıbilirken  aynı zamanda maymuncukla açılmaya ve darbeye karşı yüksek seviyeli donanıma da sahip olan kilit sistemi  Sur Çelik Kapılarda güvenliği bir üst seviyeye taşıyor.

‘Dünyanın en güvenli kapısı' sloganıyla satışa sunulan Sur Çelik Kapı'nın hedefi dünya çelik kapı sektörünün güvenlik alanında bir numaralı markası olmak… Sur Çelik Kapı'nın hırsızlığa karşı garanti veren dünyadaki ilk firma olduğunu da vurgulayan Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, “ tasarım ve  estetiğe büyük yatırım yapmamıza rağmen önceliğimiz güvenliktir” dedi.

Kilit bölgesi takviye sistemiyle sahibinden başkasının açamayacağı kapılar üretmeyi hedeflediklerini belirten Yalçın Pekgüzel sözlerini şöyle sürdürdü.

 “Uluslararası arenada kolay kolay açılamaz anlamını taşıyan  ENV 1627belgesini  bir dizi testlerden geçerek Türkiye'de ilk kez biz aldık.  Hırsızlığı karşı güvenlik sertifikası anlamına gelen bu belgeyle haklı olarak "Dünyanın en güvenli çelik kapısı" ünvanını elde ettik.,... ENV 1627'de class 1'den 6'ya kadar güvenlik seviyesi var. Konut kapılarında seviye class 4'tür. Biz de bu seviye için sertifikamızı aldık. Ama biz kapımızın hangi seviyede açılabileceğini test etmek için ayrıca  test yaptırdık . Bankalar, yüksek güvenlik gerektiren askeri binalar ve NASA  gibi yerlerde kullanılan ve kilit bölgesinde en yüksek güvenlik seviyesi olan  class 6'nın dahi üzerine çıktığımızı gördük.”

 ‘Tasarım ve güvenlik konusunda yapacak çok şeyimiz kalmadı” diyen Pekgüzel, elektronik kilit sistemleri konusunda konforu artıracak çalışmalara ağırlık verdiklerini belirterek AR-GE çalışmalarını sürdürdükleri araştırmalarda önemli yol katettiklerini ve kısa zamanda daha pek çok yeniliğe imza atacaklarını vurguladı.

sur çelik kapı sur çelik kapı kopyalanmayan anahtar