Şişli'de boyanan trafolar

Şişli’de trafolar sanat eserine dönüşüyor!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 29.09.2015
Şişli Belediyesi’nin kent estetiği çalışmaları kapsamında, ilçedeki elektrik trafoları, telefon ve doğalgaz kutuları boyanıyor.
Şişli Belediyesi'nin kent estetiği çalışmaları kapsamında, daha estetik bir kent görüntüsü oluşturmak amacı ile ilçedeki elektrik trafoları, telefon ve doğalgaz kutuları boyanıyor. Uygulanan sanatsal çalışmalar ile kent güzelleşiyor, sokaklar sanat ile bütünleşiyor.

Kentin estetik hali

Şişli Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan alanları estetik bir görünüme kavuşturmak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacı ile ressamlar öncülüğünde trafoların üzerine resimler yapıyor, kente estetik bir görünüm kazandırıyor. Kirli ve üzerlerine yazı yazılmış trafo binaları ve telefon kulübeleri, ressamlar tarafından manzara resimleriyle süslenerek boyanıyor.

İlçe sakinlerinin büyük beğenisini kazanan kent estetiği çalışmaları ile ressamlar, açık havada adeta sanat eserleri meydana getiriyorlar. Şu ana kadar yaklaşık 40'a yakın telefon, doğalgaz kutusu ve trafonun boyandığını belirten Şişli Belediyesi'ne bağlı Çevre-Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, yağmurdan ve güneşten etkilenmeyen özel boyalar kullanarak çalışma yaptıklarını ve bu uygulamanın önümüzdeki günlerde de devam edeceğini açıkladı.

Şişli trafo Trafo süsleme Trafo boyama