Sibel Can ve Engincan Ural

Sibel Can, oğluna 1 milyon dolara daire aldı!

Genel Sinem Öztürk 12.06.2016
Ünlü sanatçı Sibel Can, oğlu Engincan Ural'a tarihi Doğan Apartmanı'ndan 1 milyon dolara daire satın aldı.
Çocuklarına olan düşkünlüğüyle bilinen Sibel Can'dan büyük oğlu Engincan'a büyük jest. Farklı giyim tarzıyla ikoncanlara rakip olan Engincan, geçtiğimiz yıl Miami Üniversitesi Yatırım Danışmanlığı Bölümü'nden mezun oldu.

ANNEM SAĞOLSUN

Genç delikanlı, mezun olmasının ardından Türkiye'ye gelerek Cihangir, Galata ve Balat bölgesinde tarihi binaları alıp yenileyerek sattı. Önceki hafta yılın büyük bir kısmını geçirdiği ABD'den İstanbul'a dönen Engincan, Galata'daki tarihi Doğan Apartmanı'nda satılık bir daire buldu. Sibel Can da oğlunun çok beğendiği daireyi hiç düşünmeden 1 milyon dolara satın aldı. Daireyi ilk başta yeniden dekore ettirip satmayı planlayan Engincan, bu kararından vazgeçti.

MEGA KOMŞU

Aralarında Tarkan, Okan Bayülgen, Şener Şen ve Derin Mermerci'nin de dairesinin bulunduğu tarihi apartmana hayran kalan genç delikanlı, evinin dekorasyon işlemleri bittikten sonra burada yaşamaya başlayacak. Profesyonel olarak gayrimenkul danışmanlığı yapan Engincan'ın Galata ve Karaköy bölgesindeki birkaç tarihi binayı da yenileyip satmak için talip olduğu öğrenildi.

TARİHİ JEST

Doğan Apartmanı, Beyoğlu'nda Serdar-ı Ekrem sokağında 1895'te İtalyan mimari tarzında yapılmış bir binadır. Şu anki ismini o zamanki sahibi Kazım Taşkent'in İsviçre'de dağda kayak yaparken ölen oğlu Doğan Taşkent'ten almıştır. Apartman, 'Eşkıya' ve 'Muhsin Bey' gibi birçok filme de ev sahipliği yapmıştır.

Takvim

Sibel Can Engincan Ural Doğan Apartmanı