Seranit Grup

Seranit Grup, Cersaie Fuarı’nda dünya devleriyle yarıştı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 07.10.2015
Seranit Grup, dünya seramik sektörünün önde gelen temsilcilerinin yer aldığı Cersaie Fuarı'na katıldı.
Türk seramiğinin dünyadaki en önemli temsilcilerinden Seranit Grup, her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa seramik sektörünün en büyük buluşması olan Cersaie Fuarı'nda yerini aldı. Her yıl İtalya'nın Bologna kentinde dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sektör profesyonellerini buluşturan Cersaie Fuarı'nda Seranit Grup, Seranit Porselen ve Serra Seramik'in birbirinden özel yeni ürünlerini yurtdışı pazarlarında görücüye çıkardı. Fuarda, Seranit Porselen'in doğal taş, beton ve ahşap etkisi verilmiş ürünleri ile Serra Seramik'in de en çok ilgi gören özel tasarımlı ürünlerini tanıtan Seranit Grup, 2016 yılının trendlerine yön verdi.

Türk seramiğini dünyada temsil ediyor

Sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği ve 2016 yılının trendlerinin belirlendiği fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba şunları söyledi:

Cersaie Fuarı her yıl düzenlenen ve Avrupa seramik sektörünün kalbinin attığı bir organizasyondur. Bu nedenle bu fuarda olmak bizim için büyük önem taşıyor. Özgün, yenilikçi tasarımlar ile doğa dostu mimari çözümler sunan ürünlerimizle geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da hayli iddialıydık. Fuara katılımımız Türk seramik sektörünün ve tasarımlarının uluslararası alanda tanıtımına destek olmamız açısından da bizi onurlandırıyor. Seranit Porselen ve Serra Seramik markalarımızla gerçekleştirdiğimiz dünya standartlarındaki tasarım ve üretimimiz ile bu fuarda oluşturduğumuz işbirliklerimiz her yıl bizi daha da iyisini ve en kalitelisini yapmak için teşvik ediyor.” 

Modern, teknolojik, kaliteli ve Avrupai tasarımlarıyla dikkat çeken Seranit Grubu bu yıl sektör profesyonellerini standında ağırladı. Seranit Grup, bu yılki fuarda Serra Seranit'in Auroa, Pulpis ve Solemare ürünlerini, Seranit Porselen'in ise Hormigon, Beton, Code 519 Filigrane, Havana, Cotto, Festival, Valor, Code 514 Alcantara, Code 511 Camelia, Code 512 Romantica, Code 581 Victorian, Code 542 Sephora, Code 561 Beton, Fibre, New Wood, Marwood, Code 524 Cosmo, Code 513 Armoni, Morn, Code 515 My Skin serilerini tanıttı.

Seranit Grup Cersaie Fuarı