15 Temmuz Şehitler Köprüsü

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki çalışmalar bitiyor

Genel Emine Pile 13.08.2017
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bakan Ahmet Arslan'dan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki çalışma hakkında son dakika açıklaması geldi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki çalışmanın biteceği tarihi açıkladı. Arslan "Şehitler Köprüsü'ndeki çalışma 25 Ağustos'ta bitecek" dedi. Köprüdeki bakım çalışmaları 12 Haziran tarihinde başlamıştı.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI

Bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Arslan, Üçüncü Havalimanı ile ilgili çalışmalar konusunda da, yeni havalimanında 6 pist olacağını ve bunların her birinin yanında 'yedek' pist olacağını açıkladı. İki tanesinin başlangıçta açılacağını ve iki uçağın aynı anda iniş yapabileceğini söyledi. Arslan, zaman içerisinde de yolcu artışı ile paralel olarak 6 piste ulaşılacağını kaydetti. Arslan, altı pist tamamlandığında aynı anda 6 uçağın inebileceğini de sözlerine ekledi. 

Arslan, havalimanına ulaşımla ile ilgili olarak da Gayrettepe'den Üçüncü Havalimanı'na metro olacağını ayrıca yüksek hızlı trenin de Havalimanı'ndan geçeceğini belirtti. 

ahmet arslan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü