rize'de yol üzerine yapılan bina

Rize'de yolun üzerine 3 katlı bina yaptı!

Genel Emine Pile 21.10.2016
Rize'de merkeze bağlı Dağınıksu Mahallesi'nde arsası bulunan bir kişi 3 katlı evini, ana kolonları yol üzerinde kalacak şekilde inşa etti.
Rize'de yine fıkraları aratmayan türde bir ev ev inşa edildi. Merkeze bağlı Dağınıksu Mahallesi'nde arsası bulunan ve İstanbul'da yaşayan Sadri Kopuz, arsasının üzerine ev yapmaya karar verdi. Bölgenin eğimli olması nedeniyle evini inşa etmekte zorlanan Kopuz, tapulu arsasından geçen mahalle yolunun üzerine beton kolonlar dikerek 3 katlı bina yaptı.

Kopuz, böylelikle hem istediği binayı inşa etti hem de yoldan geçen araç trafiğini olumsuz etkilemedi. 

Sadri Kopuz'un kuzeni Tevfik Kopuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rize'de coğrafi şartlarının müsait olmadığını hatırlatarak şöyle devam etti:

"Her taraf dere, tepe. Adam biraz düz yer buldu mu oraya evini kondurmaya çalışıyor. Biz de ona fikir verdik, yolun üstüne ev yap diye. O da bu evi yaptı. Altından arabalar geçebiliyor. Yola engel olacak herhangi bir şey yok. 3-4 yıl önce itfaiye arabası geldi altından geçemedi. Ondan sonra yolu 30 santimetre daha düşürdük. Şu an yolun yüksekliği 5 metredir. Şu an herhangi bir sorun yok."

Evi görenlerin şaşırdığını anlatan Kopuz, görenlerin "Dağın başına evi kondurmuş", "Dağın başında bu ev nedir?" dediğini kaydetti.

Rize'de yol üzerine yapılan bina mahalle yoluna bina