Sütlüce Özgecan Aslan Semt Konağı

Özgecan Aslan’ın ismi Sütlüce Semt Konağı’nda yaşayacak!

Genel Emine Pile 17.02.2015
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sütlüce Semt Konağı’na Mersin’de vahşice öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın ismini verdi.
ESD- Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, hunharca öldürülen Özgecan Aslan'ın acısını eşi ve çocuklarıyla birlikte, ilçedeki kadın ve çocuklarla bir araya gelerek paylaştı. Halıcıoğlu mahallesinde düzenlenen etkinliğe çok sayıda anne ve çocuk katıldı. Olayın basına yansımasıyla birlikte çok üzüldüklerini ve böyle bir olayı ailecek lanetlediklerini ifade eden Başkan Demircan,“O herkesin ailesinden biriydi. Kimimizin kardeşi, kimimizin çocuğu, kimimizin talebesi, hepimizin geleceği... Kendi çocuğum gibi içimizi yaktı. Ben üç çocuk babasıyım. 3 Kız çocuğu. Eşim ve kızlarımla birlikte hadiseyi takip ediyoruz. Katile ve katliama hep birlikte lanetler okuduk, beraber ağladık. Bu hadiseye duyarsız kalamayız. Geçip gitmesine müsaade edemeyiz. Bugün ve bugünden sonra bu olayı bir ibret anıtı gibi yanımızda taşımalıyız,” dedi.

Sütlüce Semt Konağı'nın ismi Özgecan Aslan Semt Konağı oldu

Özgecan'ın isminin Türkiye'deki birçok noktada olduğu gibi Beyoğlu'nda da yaşatacaklarını söyleyen Başkan Demircan, “Bizler belediye olarak yapımı tamamlanan ancak henüz açılışını yapmadığımız Sütlüce Semt Konağı'nın ismini ‘Sütlüce Özgecan Aslan Semt Konağı' olarak verme kararı aldık. Bundan sonra neler yapabileceğimizi de arkadaşlarımızla tartışıyoruz.  Katile kamu vicdanının en büyük cezayı layık gördüğünü biliyoruz, hukukun da en ağır cezayı vereceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Demircan, bir araya geldiği kadınlardan da bütün bu duyarlılığı gördüğünü sözlerine ekledi. 

Özgecan Aslan ı Ahmet Misbah Demircan Sütlüce Özgecan Aslan Semt Konağı