Müge Boz'un Çanakkale'deki ahşap evi

Müge Boz'un Kaz Dağları'ndaki evi!

Genel Emine Pile 27.10.2016
Oyuncu Müge Boz, İsviçre Alpleri’nden sonra dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip olduğu kabul edilen Kaz Dağları’ndan ev satın aldı.
Vejeteryan oyuncu Müge Boz, Kazdağları'nın eteklerindeki Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine 37 kilometre uzaklıktaki 84 nüfuslu Toluklar Köyü'nde ev aldı.

İsviçre Alpleri'nden sonra dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip olduğu kabul edilen Kazdağları'nın eteklerindeki Bayramiç'e 37 kilometre uzaklıktaki 84 nüfuslu Toluklar Köyü'nden açıklamadığı fiyatla ev satın alan oyuncu Müge Boz, İstanbul'a yakın olduğu için Toluklar Köyü'nde ev almayı tercih ettiğini söyledi.

Kazdağları'nın bol oksijeni ve doğasıyla, Ege'nin, Akdeniz'in ve Marmara'nın iklimine sahip olması ve bazı arkadaşlarının da bu bölgede yaşıyor olmasının da bu tercihinde önemli rol oynadığını belirten Boz, satın aldığı evin fiyatını ise açıklamadı.

Boz, 10 yıldır sağlıklı beslenme konusunda edindiği bilgi ve eğitimine dayanarak yarattığı 'Boz Ayı' markası adı altında ürettiği ev yapımı çikolatalarda kullanacağı ceviz ve bademi de bu yöreden almayı planladığını da söyledi.

Müge Boz'un Çanakkale'deki ahşap evi