göçek

Mahkeme Taşyaka ihalesini durdurdu

Genel Nafiz Akyüz 28.03.2015
Taşyaka koyu için açılan ihaleyi durdurma kararı aldırtan Muğla Büyükşehir Belediyesi diğer koylar için de harekete geçti.
ESD - Göcek koylarından Taşkaya koyunda yapılacak tesisler için yürütülen ihalenin iptali amacıyla Muğla Büyükşehir Belediyesinin açtığı davada mahkeme, yürütmenin durdurulmasına hükmetti.

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Dalaman ilçesi Kapıkargın Mahallesi Taşyaka mevkisindeki koyda yapılacak tesisler için Dalaman Orman İşletme Müdürlüğünün ihale açtığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesinin ihalenin iptali amacıyla Muğla 2. İdare Mahkemesine başvurduğu bildirilen açıklamada, "Yürütmeyi durdurma" kararı verdiği kaydedildi.

Göçek koyları da kurtulacak mı?

Açıklamanın devamında "Dava gerekçesi olarak İl Özel İdaresine tanınan hakların Büyükşehir Belediyesine geçtiği, Orman İşletme Müdürlüğünce ihaleye çıkılamayacağı belirtildi. Bu nedenlerden dolayı ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulmasını talep ettik. Büyükşehir Belediyesi olarak ayrıca, gündemde olan diğer koylar için de iptal başvurusu yaptık." denildi. 

Belediyenin bu açıklaması Göçek koyları için günlerdir eylemlerini sürdüren bölge  halkı ve çevrecileri de umutlandırdı. 

göçek koyları mahkemelik ormanın ihalesine durdurma kararı muğla büyükşehir belediyesi durdurma kararı çıkarttı