İstanbul Vizyon Park / KUYAŞ

KUYAŞ firmasının İstanbul Vizyon Park projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Kuyumcukent

Kuyumcukent'in çatısında yangın çıktı!

Genel Zeynep Karabağ 10.04.2015
Kuyum sektörünün dünyadaki en büyük üretim ve ticaret tesisi olan Kuyumcukent'in çatısından yangın çıktı.
İstanbul Yenibosna'da kuyum sektörünün dünyadaki en büyük üretim ve ticaret tesisi olan Kuyumcukent'in çatısında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Binadan alevlerin yükseldiği gözlenirken olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri gönderildi. Kuyumcukent'te yangın sonrası bu anons dikkat çekti: 'Tabikat değildir, panik yapmadan hemen dışarı çıkın'. Anons sonrası bugün yangın tatbikatı yapılacağı ortaya çıktı. 

Tatbikat günü çıkan yangında insanlar bu anonsla dışarıya yönlendirilirken, yangında çok sayıda kişinin dumandan zehirlendiği öğrenildi. Yangının atölye kısımlarının bulunduğu 4. katta çıktığı bilgisi edinildi.

Söndürülen yangının, Kuyumcukent'in dördüncü katında bulunan bir atölyede saat 12.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle çıktığı bilgisi verildi. Alevler kısa sürede binanın çatısına kadar uzandı. Kuyumcukent çalışanları hemen tahliye edilirken, bazıları da çatıya çıkarak yangına müdahale etmeye çalıştı. 

Görevliler, ellerinde yangın tüpleriyle alevlere müdahale etmeye çalışırken zor anlar yaşadı. Yangınla birlikte bölge siyah dumanla kaplandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, çatıya çıkarak yangına müdahale etti. Alevler kısa sürede kontrol altına alındı ve söndürüldü. Paniğe neden olan yangının çıkış nedeni ise araştırılıyor.

Kuyumcukent